Autor: Kaubandus.ee • 16. jaanuar 2012

Suured poeketid plaanivad sellel aastal laieneda

Pärast kolme aastat langust hakkas jaekaubandus kosuma 2011. aasta alguses, sellel aastal plaanib enamik jaekette laieneda.

„Majanduslangus oli väga hea aeg laienemiseks. Esiteks, kinnisvara hinnad on madalad. Ettevõtjad, kes võiks investeerimiseks kasutada eelmistel aastatel kogunenud kasumit ning kes ei vaja pangalaenu, saavad seda olukorda ära kasutada,“ ütles Prisma Peremarketi tegevjuht Janne Lihavainen news2biz Estoniale.

Prisma plaanib sellel aastal ehitada ühe kaupluse Tartusse ning vaadatakse ka, millised laienemisvõimalused on Tallinnas.

„Rimi on laienenud enne majanduslangust ja ka majanduslanguse ajal ning jätkab laienemist ka tulevikus,“ ütles Rimi Eesti Food ASi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats. Rimi plaanib sellel aastal renoveerida Rimi Kaubahalli ning ehitada kaks kauplust, ühe Tallinna ja ühe Viljandisse.

Maxima pressiesindaja Erkki Erilaiu sõnul on poekett laienenud igal aastal ja see trend jätkub. Maxima eesmärk on sellel aastal agressiivselt laieneda. Erilaiu sõnul on plaanis ehitada 8-10 kauplust.

"Selveril on aastaks 2012 laienemisplaane, kuid praegu me eelistame neid mitte avaldada,“ teatas Selveri avalike suhete juht Annika Vilu.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700