Autor: Maarit Eerme • 28. mai 2013

Uus Eesti 3D veebiprogramm annab moenõu  

Järgmisel pühapäeval, 9. juunil käivitub veebis Eesti moenõuprogramm StyleUp, mille abil on võimalik luua oma kehatüübile vastav 3D-modell ja proovida talle selga rõivaid ja aksessuaare ning küsida riietumissoovitusi.

„Oluline erinevus võrreldes varasemate moenõuprogrammidega on esiteks see, et üla- ja alariideid, jalatseid ja ehteid saab proovida enda teisikule selga korraga. Teiseks saab riideid lisada üksteise peale kihiti, näiteks pluusile vesti ja mantli,“ selgitab StyleUpi programmi idee autor Maria-Helena Loik.

Veebipoe kataloogist leitavad rõivad, aksessuaarid ja jalatsid on kauplustes reaalselt müügil ning neist on loodud programmi jaoks 3D-mudelid. StyleUpi programmeerija Heigo Teppo räägib, et ühe mudeli valmistamiseks kulub tal umbes viis tundi. „Kõigepealt on vaja rõiva fotot. Selle järgi tuleb joonistada spetsiaalse tarkvara abil rõiva 3D-mudel ning viimaks katta mudeli pind fotoga, et see näeks välja nagu päris riie.“

3D-modelli loomiseks tuleb sisestada tabelisse oma mõõdud. Nende põhjal määrab programm kehatüübi ja kuvab tabeli kõrvale kasutaja virtuaalse teisiku. Modellile saab lisada 3D-soenguid ja meesmodellile ka habemeid. Modelli näo kuju võib muuta enda omaga sarnaseks ning lisada tekstuuriks enda foto.

Uudne moenõuprogramm valmis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse innovatsiooniosaku toel ning koostöös Tallinna Ülikooliga.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700