Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta augustis võrreldes juuliga 0,0% ning võrreldes eelmise aasta augustiga 2,9%, teatas statistikaamet.
Kaubad olid 2012. aasta augustiga võrreldes 2,3% ja teenused 4,1% kallimad.
Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta augustiga võrreldes jäänud samale tasemele ja mittereguleeritavad hinnad tõusnud 3,9%.
2012. aasta augustiga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemekulutused ja toit, millest esimene andis kogutõusust ligi poole ja teine üle kolmandiku. Eluasemekulutuste mõjust omakorda 80% andis aastataguse ajaga võrreldes 28,4% kallimana kodudesse jõudnud elekter. Toidu mõjust andsid neljandiku 5% kallimad liha ja lihatooted, viiendiku 11,6% kallim köögivili ja kuuendiku 12% kallim puuvili. Mootorikütus oli 2013. aasta augustis 4,7% odavam kui aasta varem.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele