Autor: Maarit Eerme • 8. oktoober 2013

Paar trendi e-kaubanduse lahandustest

Kaubanduse Aastakongressi 2013 moderaator Hando Sinisalu käis Kuku raadios "Äripäev eetris" rääkimas e-kaubanduse trendidest ja hetkeseisust.

Sinisalu sõnul on esimeseks trendiks see, et kliendid külastavad üha rohkem ettevõtete kodulehti ning e-kauplusi mobiili kaudu. "Seega enamus ettevõtteid mõtleb ja tegutseb selles suunas, et kliendil oleks mugavam külastada e-poodi."

Teise trendina tõi Sinisalu välja kaupade esitluse muutuse. "Tehnoloogia võimaldab teha shoppable video, kus kasutatakse ostlemiseks videot. See tähendab, et video sees sobilikule asjale peale klikkides seda toodet kohe osta." Toodet esitletakse erinevate blogi, videode sisu kaudu. Praegu on juba antud tehnoloogia olemas ning see toimib edukalt.

Kolmanda trendina tõi Sinisalu välja, et tehnoloogiliselt on võimalik kasutada ja laiemastesse massidesse viia NFC kasutamise, mida hetkel kasutatakse ka Tallinna Ühistranspordis. NFC funktioon on Sinisalu sõnul võimalik aktiveerida ka paljudes uuemates nutitelefonides. "Seda on võimalik poes kasutada, kas kliendikaardi või maksevahendina," ütles Sinisalu. Lisaks selle kaudu saad müüja ostja poodi sisenedes teada tarbija eelneva ostukäitumise ja ostud ning selle kaasabil pakkuda talle kas sarnaseid tooteid või uusi tooteid, mis võiks talle meeldida.

Kuula täispikka Äripäev eetris raadiosaadet (Äripäev Eetris 2013-10-08)

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700