Autor: Rainer Saad • 6. august 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Baltikal väike kasumi kasv

Baltika Grupp teatas täna, et koos lõpetatud tegevusvaldkonna tulemiga kujunes teise kvartali puhaskasumiks 648 000 eurot, mis on 24 000 euro võrra parem tulemus kui eelmine aasta samal ajal. Poolaasta kahjum kokku oli 1,8 miljonit eurot.

Baltika teise kvartali käive suurenes 257 000 eurot 12,97 miljoni euroni. Majandusaruandes kirjutab rõivatootja, et vastavalt strateegilisele suunale eelisarendada teisi kanaleid ja suurendada müügitulusid e-poes ning hulgi- ja frantsiisipartnerite kaudu, on nimetatud kanalite osatähtsus kogutuludest tõusnud.

„Liigume endale seatud eesmärkide suunas“, sõnas Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder. „Jaemüük on endiselt meie jaoks suurima mahuga müügikanal, kuid oleme selle kõrval aktiivselt panustamas teiste kanalite arendamisse – e-pood, hulgimüük ja frantsiis, mille panus Grupi müügitulemustesse peaks vastavalt meie strateegilisele nägemusele üha kasvama.“

Hulgi- ja frantsiisimüük kasvas kvartalite võrdluses 41% ja e-poe müük 18%. Teise kvartali jaemüügi tulu jäi eelmise aastaga võrreldes samale tasemele ja oli kokku 12,064 miljonit eurot. Sealhulgas kasvasid müügid Baltikumis 353 000 euro võrra (+4%) ning vähenesid Venemaal 338 000 euro võrra (-15%).

Ettevõtte brutokasumi marginaal oli teises kvartalis 56,5%, mis on 2,3 protsendipunkti madalam, kui eelmise aasta samal perioodil. Lisaks Baltikumi jaeturgu mõjutavale konkurentsi tihenemisele ja Venemaa puhul rubla kursi nõrgenemisele mõjutab ettevõtte teatel marginaali ka teiste müügikanalite osakaalu kasv.

Baltika teatel võib Baltikumi tulemustega rahule jääda, kuid grupi terviktulemustele avaldasid jätkuvalt negatiivset mõju Venemaa tulemused. Venemaa jaemüük vähenes teises kvartalis võrreldes eelmise aastaga 15%, mida osaliselt kompenseeris kulude kokkuhoid seoses rubla kursi nõrgenemisega. Baltika soovib edaspidi Venemaa jaevõrgus keskenduda poodide opereerimisele Peterburi ja Kaliningradi regioonis. Muudes regioonides otsitakse hulgi- ja frantsiispartnereid olemasolevate poodide opereerimiseks või uute poodide avamiseks.

Poolaasta lõpetas ettevõte koos lõpetatud tegevusvaldkonna tulemiga 1 834 000 euro suuruse puhaskahjumiga, mille hulgas on kajastatud kahjum Ukraina varade allahindlusest summas 1 095 000 eurot. Jätkuvate tegevusvaldkondade tulemuseks esimeses poolaastas kujunes 505 000 euro suurune puhaskahjum.

Seoses Baltika väljumisega Ukraina jaemüügi ärist, mis esindas grupi jaoks eraldi olulist tegevusvaldkonda, kajastab Baltika Ukraina ettevõtte tulemusi 2014. aastal kui lõpetatud tegevusala. Seetõttu on aruandes lõpetatud tegevusvaldkondade tulemused näidatud eraldi, võimaldamaks hinnata jätkuvate tegevusvaldkondade tulemust. Võrreldavuse huvides on 2013. aasta andmed korrigeeritud vastavalt.

Baltika lõpetas teise kvartali jätkuvatest tegevusvaldkondadest saadud 405 000 eurose puhaskasumiga, eelmise aasta võrreldav tulemus oli 641 000 euro suurune kasum.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Merit VõigemastKaubandus.ee toimetajaTel: 5471 0757