5. jaanuar 2015

MKM: Jaemüük kasvab stabiilses tempos

Viimased viis kuud on jaekaubanduse maht püsivhindades olnud suurem kui viimase majandusbuumi ajal ning järgnevatel kuudel on oodata senise trendi jätkumist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna analüütiku Karel Lemberi hinnangul jääb lähikuudel jaemüügi kasv 4–6 protsendi vahele.

Palkade kasv koos deflatsiooniga on tekitanud jaekaubandussektori jaoks väga soodsa olukorra. Sisetarbimist ergutavad madalad intressimäärad ja odavast kütusest ning soojast talvest tingitud madalamad kommunaalkulud. Samas ei saa eeldada, et niivõrd soodne asjaolude kokkulangemine jääbki kestma. Veidi pikemas perspektiivis tuleb arvestada jaekaubanduse kasvu mõningase aeglustumisega.

Kiiret kasvu näitas novembris sõidukikaubanduse sektor, kus müügimahud suurenesid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 26%. Siin ei olnud kasvu põhjuseks niivõrd otsene nõudlus, kuivõrd asjaolu, et käibemaksuseaduse muudatuse tõttu oli november viimane kuu, kui ettevõte sai sõiduki käibemaksu täies ulatuses tagasi. Detsembris selle segmendi mahud ilmselt vähenevad, kuna plaanitud ostud tehti varem ära ning nõudlus liikus ettepoole.

Autor: kaubandus .ee, Kaubandus.ee

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700