Autor: Fredy-Edwin Esse • 26. juuni 2015

Statoil koondab ja kärbib

Kõigest nädal pärast massilise koondamise avalikustamist teatas Statoil ASA osa üksuste liitmisest struktuuri lihtsustamiseks ja kulude kärpimiseks.

"Me peame jätkama enda pingutusi efektiivsuse suurendamiseks ja kulude vähendamiseks," ütles Statoili tegevjuht Eldar Saetre. Tema sõnul lihtsustavad muudatused firma struktuuri, vahendab MarketWatch. "Meie eesmärk on muutuda rohkem kuluefektiivseks ja tulevikku suunatud organisatsiooniks."

Firma sõnul liidetakse kaks senist haru üheks projektide arendamise üksuseks, mis vastutab projektide eest alates kontseptsiooni loomisest kuni töökorda saamiseni. Lisaks ühendab firma kaks tehnoloogiaharu ühiseks tootearenduse ja tehnoloogia üksuseks.

Neile muudatustele lisaks liidab Statoil üksusi Norras, mis peaks tooma kaasa kulude vähenemise Norra ja Barentsi mere ärides.

Juuni keskel kirjutas ka Äripäev, kuidas Statoil plaanib koondada kuni 2000 töökohta. Energiafirmad üle maailma on üksteise võidu alustanud kulude koomaletõmbamisega pärast aastaid tugevat kasvu. Firmad on rangesse kulude kontrolli režiimi surunud viimase aasta jooksul märkimisväärselt odavnenud nafta hind.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700