30. mai 2016

Coop avas esimese päikeseenergial töötava Konsumi

Illimari Konsum
Autor: Coop

Coop avas Põlvamaal Ahjas päikeseenergial töötava Illimari Konsumi, kuhu investeeriti umbes miljon eurot.

Coop Põlva juhi Peeter Urmani sõnul on tegemist Eesti esimese päikeseenergial töötava Coopi kauplusega. „Oleme uue kaupluse avamisel pidanud silmas eelkõige keskkonnasäästlikkust ning lisaks taastuvenergiale on näiteks hoone ehitusel kasutatud kohalike tootjate materjale,“ täpsustas Urman.

Kogu kaupluse avamise eelarve koos päikesepaneelidega oli ca miljon eurot. "Erilahenduse korral on loomulik, et algne investeering on traditsioonilisest lahendusest kallim, kuid hilisem hoome ülalpidamine tänu sellele odavam," selgitas Urman. Ta lisas, et tasuvus on mõnevõrra pikemaajalisem, kui tüüpilisel äriprojektil.

Nullist ehitatud ning 350 ruutmeetrise müügipinnaga Konsumis tuleb müügil üle 5000 erineva toote ning tööd saab seal kaheksa inimest. „Piltlikult öeldes oleme ujunud vastuvoolu, sest kui suur osa Eestist linnastub üha rohkem, siis Illimari Konsumi avamine on risti vastupidine käik,“ lisas Urman. Coop Põlva juhi sõnul jääb kauplus lisaks kohalikule klientuurile Tartu-Räpina maantee ääres mugavalt kasutamiseks ka neile, kes teel Räpinasse, Setomaale vm. 

Lisaks see nädal avatud Konsumile avas Coop möödunud nädalavahetusel Tartus Kvartali keskuse koos Maksimarketiga ning Jõgeval Pae Konsumi ja E-Ehituskeskuse.

 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700