Autor: Kaubandus.ee • 16. september 2019

Itella laiendab pakiautomaatide võrgustikku

Itella SmartPOST laiendab sel sügisel oluliselt oma pakivõrgustikku ja avab septembri jooksul 13 ning hiljem veel 2 pakiautomaati üle Eesti. Pakkide arv kasvab jõudsalt, umbes neljandiku kuus.
Foto: Itella SmartPOST

Uued Itella SmartPOSTi pakiautomaadid tulevad Tallinnasse, Tartusse, Viljandisse, Pärnu ümbrusse, Kiviõlisse, Räpinasse, Haljalasse, Kiilisse, Kohilasse.

"Automaadivõrgu laiendamisel lähtutakse põhimõttest, et pakiautomaat peab olema inimeste igapäevasele liikumisteele võimalikult lähedal ja nii tuleb kliendil oma paki kättesaamiseks võimalikult vähe pingutusi teha," rääkis Itella pakiveo äriüksuse juht Rauno Parras.

Ta toob heaks näiteks Itella pakiautomaadi asukoha Imavere Alexela juures: “Bensiinijaam koos söögikohaga Tikupoiss on saanud lühikese ajaga populaarseks, ta asub transpordisõlmes, inimesed saavad pakid tee pealt kaasa võtta, tekib niiöelda transiit ja seepärast me sinna ka automaadi paneme.”

Ülekoormatuse vähendamiseks lisab Itella seniste automaatide lähedale uusi, näiteks Viljandi Centrumisse. Tallinna külje all Peetris suurendati pakiautomaati ja see on nüüd 330 uksega.

Kantar Emori pakituru kaardistus toob välja, et pakiautomaadi valiku puhul on ennekõike otsustavaks teenuse asukoht, mugavus, maksumus ning kiirus. Head asukohta peab oluliseks suurim osa vastanutest, 74%.

Täna on ettevõttel Eestis 123 ja aasta lõpuks 138 pakiautomaati.

Kaubandus.ee toetajad:
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Heli KünnapasKaubandus.ee toimetajaTel:
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700