Autor: Kaubandus.ee • 8. oktoober 2019

Viru Keskuse sisearhitektuuri konkursi võitis mainekas arhitektuuribüroo Wingårdhs

Käesoleva aasta esimeses pooles toimunud rahvusvahelise konkursi Viru Keskuse siselahenduse uuenduseks võitis auhinnatud arhitektuuribüroo Wingårdhs, kelle portfelli kuuluvad ka Põhjamaade suurimad ostukeskused Mall of Scandinavia ning Emporia.

Sel aastal viieteistkümnendat tegevusaastat tähistav Eesti suurima külastatavusega asukoht - Viru Keskus - korraldas suve hakul rahvusvahelise sisearhitektuuri ideekonkursi eesmärgiga viia eelistatud ostu - ja kohtumispaik nii külastajate kui ka kauplejate jaoks uuele tasemele. „Kavandame Viru Keskusesse kvaliteetset, terviklikku ja mahukat toitlustusala ning tõstame senisest veelgi enam fookusesse kasutajamugavuse- ja sõbralikkuse,“ kommenteeris eesseisvaid muudatusi Viru Keskuse juhatuse liige Gertti Kogermann lisades, et uute atraktiivsete kaubamärkide lisandumine Viru Keskuse kooslusesse on samuti uuenduse oluliseks eesmärgiks.

Konkursil osales nii eesti – kui ka välismaiseid arhitektuuribüroosid ning žürii hinnangul esitas sobivaima nägemuse Rootsis tegutsev arhitektuuristuudio Wingårdhs. „Konkursi võitja eristus valdkonnapõhise asjatundlikkuse, lõpptarbija vajadusi arvestava ning keskkonnateadliku ja jätkusuutliku lähenemise poolest. Wingårdhsil on väga tugev kompetents eelnimetatu esteetiliselt kokku vormida,“ lisas Kogermann.

Sisearhitektuuri konkursi võitnud Wingårdhs on 1977. aastal Gert Wingårdh’i poolt loodud arhitektuuribüroo Rootsis, mis on spetsialiseerunud arhitektuurile, linnaplaneerimisele, sisekujundusele ja maastikuarhitektuurile. Wingårdhs’i loominguline pagas ja tööde loetelu on mitmekülgne ja kõrgelt auhinnatud. Valminud projektide hulgas on Göteborgi teaduskeskus Universeum, Rootsi saatkonnad Washingtonis ja Berliinis, Rootsi Rahvusmuuseum Stockholmis, hotell  Blique by Nobis, Põhjamaade suurim ostukeskus Mall of Scandinavia, ostukeskus Emporia ja Saluhall (turg) Malmös jpm.

„Valime hoolikalt, millistest konkurssidest osa võtta ning oleme rahul, et meie nägemus kattus žürii omaga. On au aidata siiani tulemuslikeima ja fenomenaalse külastatavusega ostukeskust edasi arendada,“ kommenteeris Wingårdh lisades, et üle 15 miljoni külastuse aastas teeb Viru Keskusest mitte ainult Eesti külastatavaima ostukeskuse vaid ka asukoha. „Seda on enam kui 11 korda rohkem kui Eestis elanikke."

Konkursi võitnud ideeprojektist arendavad nii Wingårdhs kui ka Viru Keskus edasi lõpliku projekti, mis peale ehitustööde lõppemist peaks haripunkti jõudma ja külastajatele täies mahus avatud olema hiljemalt 2021. aasta sügisel.

Rahvusvahelisest sisearhitektuuri konkursist võtsid osa nii eestimaised kui ka rahvusvahelised arhitektuuribürood. Žüriisse kuulusid Hannes Praks (Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuriosakonna juhataja ja professor), Maarja Kask (arhitektuuribüroo Salto), Robert Bishop (arhitektuuri – ja sisearhitektuuri konsultatsioonifirma StudioN), Timo Kokkila (Pontos Group juhatuse liige), Ville Jokela (Pontos Group kinnisvara osakonna juhataja), Taavi Ojala (AS Kapitel juhatuse liige), Taivi Koitla (AS Viru Keskus) ja Gertti Kogermann (AS Viru Keskus).

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Sigrid HiisKaubandus.ee toimetajaTel: 5681 4070