Autor: Kaubandus.ee • 29. oktoober 2019

Valmis Tartu Kaubamaja keskuse neljanda korruse eskiisprojekt

Valminud on Tartu Kaubamaja keskuse eskiisprojekt, mille kohaselt planeeritakse hoonele rajada neljas korrus vastavalt 2016. aastal kehtestatud detailplaneeringule. Eskiisprojekti arutab täna Tartu volikogu arengu- ja planeerimiskomisjon.

„Oleme välja pakkunud lahenduse, mis lähtub ümbritsevast linnaruumist ning hoone dünaamikast. Peale neljanda korruse väljaehitamist hoone kõrgus olemasolevaga võrreldes ei suurene ja selle uueks brutopinnaks kujuneb ligi 6400 ruutmeetrit,“ ütles pressiteates Tartu Kaubamaja keskuse tegevjuht Kristel Liivapuu.

Liivapuu lisas, et neljanda korruse väljaehitamise peamiseks eesmärgiks on pakkuda nii tartlastele kui ka külalistele uudset ning huvitavat keskkonda Tartu südalinnas ja parimat vaadet Tartus. „Toome vanalinna piirile tagasi viilkatused ning loome omalt poolt võimaluse heita pilk Tartule ka kõrgemalt ja seda aastaringselt. Tegu on tänapäevase ja hästi läbimõeldud arhitektuurse lahendusega, mis täiendab hästi olemasolevat hoonet oma liigendatusega,“ märkis Liivapuu.

Neljanda korruse arhitektuurse lahenduse autorid on Dagopen OÜ arhitektid Jaan Kuusemets, Erko Luhaaru ja Anne Vingisaar, koostöös hoone arhitekti Raivo Puusepaga.

Tartu linnavolikogu kehtestas 2016. aastal Tartu Kaubamaja keskuse detailplaneeringu, millega lubatakse välja ehitada hoone neljas korrus ning avada katuseterrass vaatega Vanemuise teatri poole. Neljanda korruse rajamise täpne aeg ja maksumus selguvad peale ehitusprojekti valmimist.

Kaubandus.ee toetajad:
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Heli KünnapasKaubandus.ee toimetajaTel:
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700