Autor: Kaubandus.ee • 20. mai 2020

Maxima iseteeninduskassad väljastavad nüüdsest ostutšeki vaid kliendi soovil

20. maist väljastavad Maxima kaupluste iseteeninduskassad ostutšeki vaid kliendi soovi korral valides iseteeninduskassa ekraani valikutest ostutšeki väljastuse. Kokku on Maxima kauplustes üle Eesti 385 iseteeninduskassat, kus saab maksta nii pangakaardiga kui ka sularahas.

Liikudes üldise paberivaba suhtluse suunas, on jaekaubanduses väga oluliseks paberisäästuks kauplustes paberist ostutšekkidest loobumine. Esimese sammuna selles suunas seadistas Maxima oma kaupluste iseteeninduskassad vaikimisi režiimile, mis ostutehingu lõpetamisel kliendile automaatselt ostutšekki ei väljasta. Iseteeninduskassa ekraani valikutest saab klient tehingu lõpetamisel soovi korral ka ostutšeki.

Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juhi Janne Laik sõnul näitas iseteeninduskassade kasutamise analüüs, et üldjuhul kliendid jätavad iseteeninduskassades kassa poolt automaatselt väljastatud paberist ostutšeki võtmata. „See oli meie jaoks oluline lähtekoht lahenduse väljatöötamisele nii, et süsteem vaikimisi ostutšekki ei väljasta. Juhul kui klient seda kindlasti soovib, siis on võimalik see valik teha iseteeninduskassa ekraanil,“ sõnas Laik.

„Maxima kauplusi külastab päevas keskmiselt 170 000 klienti, siis järgmise sammuna kavandame sarnast lahendust hakata pakkuma ka tavakassades, mis võimaldab meil liikuda paberivaba ostlemise suunas ja suurendada tunduvalt säästetava paberi hulka,“ lisas Laik. „Loobudes paberist ostutšekkidest väheneks ühes kuus märgatav kogus paberit ja aastas oleks nii võimalik säästa ligi 165 000 rulli ehk 16,5 tuhat kilomeetrit kassatšekipaberit,“ ütles ta.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700