Autor: Pille Ivask • 3. november 2021

Kiibikriis jätab poeriiulitel kohti tühjaks ja ähvardab hinnatõusuga

Kännukas elektroonikapoe lett.
Autor: Liis Treimann

Kiibimure on jõudnud Eesti elektroonikapoodideni ning osade kaupade kättesaamine on raskendatud.

Klick Eesti juhi Marko Kalve sõnul on elektroonikapoed küll kaupa endiselt täis ja tarbija esmapilgul ei pruugi suuremat puudust märgatagi, ent tegelikkuses on teatud mudelite sisseost pärsitud.

Kalve ei nimetanud konkreetseid mudeleid, mille kättesaadavusega on praegu kesised lood, küll nentis, et niisuguseid vidinaid võib leida nii telefonide, televiisorite kui ka arvutite seast.

“Kiibimure on üle terve maailma jälje jätnud,” tõdes Kalve. Tegelikkuses suurt muret praegu pole, arvas ta ja lisas, et kiibimurest võivad saada enim pihta need kliendid, kes soovivad väga konkreetset mudelit. Siis võib olla ooteaeg tavapärasest pikem.

Kalve sõnul on pandeemia süsteemi “jõnksu sisse löönud”, mistõttu usub ta, et endise olukorra taastumiseni võib kuluda suisa kuni paar aastat.

Ka Photopointi turundusspetsialist Jürgen Veerme tõdes, et ränikiipide defitsiit on üks põhjuseid, miks erinevate fotokaamerate ja elektroonika tootjate populaarsemate mudelite saadavus on kogu aasta olnud pigem kehv. Lisaks on see tema sõnul aeglustanud või lausa edasi lükanud uute tootemudelite turule toomist.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700