Statistikaameti andmetel suurenes kaupade eksport jaanuaris võrreldes 2021. aasta sama kuuga 35% ning import 36%. Kaubavahetuse kasvu mõjutas oluliselt mineraalsete kütuste ning elektrienergia ekspordi ja impordi suurenemine ning hinnatõus.

- Kaupadest eksporditi kõige rohkem mineraalseid kütuseid ja elektrienergiat, elektriseadmeid, puitu ja puittooteid.
- Foto: Pixabay
Eestist eksporditi kaupu jooksevhindades 1,6 miljardi ja imporditi ligi 1,8 miljardi euro eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 178 miljonit eurot, mis suurenes 2021. aasta jaanuariga võrreldes 62 miljoni euro võrra.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selver on toonud oma seniste edukate kampaaniate kõrvale uue algatuse – “Puuviljareede”, mille raames on igal reedel kõik tavahinnaga värsked puu- ja köögiviljad 15% soodsamad. “Reeded on juba täna osutunud värskete viljade ostmise pidupäevaks,” ütleb Selveri äriarvestuse juht Kristjan Anderson, kelle sõnul ostetakse just töönädala viimasel päeval kõige rohkem puu- ja köögivilju.