• 13.03.23, 09:31

Jaanuaris mõjutasid ekspordi vähenemist mineraalsed kütused

Statistikaameti andmetel vähenes 2023. aasta jaanuaris kaupade eksport ja import jooksevhindades võrreldes 2022. aasta sama kuuga vastavalt 9% ja 1%. Kaupu eksporditi jooksevhindades 1,5 miljardi euro ja imporditi 1,8 miljardi euro väärtuses. Kaubavahetuse puudujääk oli jaanuaris 127 miljoni euro võrra suurem kui aasta varem, ulatudes 272 miljoni euroni.
Jaanuaris mõjutasid ekspordi vähenemist mineraalsed kütused
  • Foto: Pixabay
Statistikaameti analüütik Jane Leppmets tõi välja, et kuigi vähenes ka puidu ja puittoodete ning keemiatööstuse tooraine ja toodete sisse- ning väljavedu, siis ekspordi ja impordi vähenemist mõjutas jaanuaris enim mineraalsete kütuste sisseostu ja väljaveo märgatav vähenemine. „Kui vaadata jooksevhindu, siis eelmise aasta jaanuariga võrreldes vähenes sel aastal mineraalsete kütuste eksport 55% ning import 44%. Vähenes nii elektrienergia eksport Lätti ja import Soomest kui erinevate mineraalsete toodete import Venemaalt ja Valgevenest,“ lisas Leppmets.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.03.26, 11:53
Kasvav logistikaplatvorm Shipit24 ja LHV liidavad e-kaubanduse maksed ja pakisaatmise
Baltikumi e-kaubanduse maht kasvab aastas kahekohalise protsendi võrra, mis omakorda suurendab vajadust lihtsa logistika järele. Pakisaatmislahendus Shipit24 on loonud platvormi, mis ühendab erinevate pakifirmade võrgustikud ning koondab paljude kaupmeeste mahud. Koostöös LHV Pangaga liidab Shipit24 platvorm nüüd logistika ja maksed üheks tervikuks, kinnitab Shipit24.eu üks asutajatest Heikki Laidma.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele