• 19.09.23, 12:59

Kaupmees: kiusatus käibemaksumäära tõusu ära kasutada on suur

Odavpoodide keti A1000 Market juhi Tarmo Lauringu sõnul on oodata, et mitmed jaeketid võivad käibemaksu ettekäändel hindasid juba enne jaanuari tõsta ning tarbijate kaitsmiseks võiksid jaekaupmehed sõlmida ausa kauplemise kokkuleppe.
A1000 Market.
  • A1000 Market.
„Septembris hindade tõstmist ei saa põhjendada jaanuarist kehtima hakkava uue käibemaksumääraga. Samas on meil on vaba konkurents ja tarbija teeb oma valikud ise. Ebaeetiline on aga lihtsalt juurdehindluse tõstmine käibemaksumäära tõusu ettekäändel,“ ütles Lauring.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:15
„Ostsin pähklid, aga skaneerisin porgandid“ – need ajad on nüüd möödas. AI tuvastab kõik iseteeninduskassas ostetud tooted
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele