Ei sooviks olla liiga optimistlik, kuid kui 2024–2025 olid jaekaubanduses rasked aastad, siis on põhjusi arvata, et 2026 toob ettevaatliku, kuid siiski nähtava stabiliseerumise. Majanduskasv peaks taastuma 2–3% piirides ning inflatsioon langema ligi 3% juurde. Samal ajal jääb Eesti elu endiselt kalliks: sisendhinnad, tööjõukulu ja maksukoormus on tõusnud ning need kujundavad suure osa lõpphinnast.
Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil
  • Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil
  • Foto: Kristiina Tammik
Seetõttu on tarbijad ka uuel aastal väga hinnatundlikud ja jälgivad hindu tähelepanelikult, mis omakorda hoiab kaubandussektori tugeva konkurentsi ja pingelise majandusolukorra tingimustes.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.06.26, 16:13
AI ei peaks ostuprotsessi keerulisemaks muutma, vaid seda nähtamatult toetama
Jaekaubanduses muutub järjest olulisemaks võime vähendada kadusid nii, et ostuprotsess ise ei muutuks aeglasemaks, keerulisemaks ega kliendi jaoks ebamugavamaks. Mida rohkem liigub kaubandus iseostlemise, automatiseerimise ja kiiremate kassaprotsesside suunas, seda suuremaks muutub vajadus lahenduste järele, mis suudavad märgata kõrvalekaldeid ilma täiendavaid kontrollietappe lisamata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele