Tallinn kutsub lähivaldu ühinema alkoholimüügipiirangutega

Tallinna abilinnapea Merike Martinson saatis täna üheksale Tallinnaga piirnevale  vallavolikogu esimehele kirja ettepanekuga järgida alkoholimüügi  tingimustes Tallinna eeskuju.

Tallinna linn kutsub üles lähivaldade volikogusid üles kaaluma siin vastu võetud meetmete rakendamist, et piirata alkoholi kättesaadavust ja sellega vähendada alkoholi tarbimist  oma valla haldusterritooriumil.

„Tallinna poolt vastu võetud piirangud on tekitanud ühiskonnas elavat vastukaja, mis näitab, kui oluline on see teema, olles kujunenud  riiklikuks valupunktiks. Olukorras, kus oleme leidnud oma algatusele laialdast toetust, usun, et meie head naabrid järgivad Tallinna eeskuju ning astuvad omapoolsed sammud,“ ütles Martinson.

Kirjas on ära toodud kõnekad faktid Eesti Konjuktuuriinstituudi uuringust, mille põhjal  on  ligi 66 % poisse ja 55 % tüdrukuid alkoholi proovinud juba 13- aastaselt või varemgi. Uuringu kohaselt leidis 2013. aastal 83 % vastanutest, et alkoholitarbimise vähendamine on vajalik ning 51 % vastanutest toetas rangete piirangute kehtestamist alkoholi jaemüügile. 

Sotsiaalministeeriumi poolt koostatud ja EV Valitsuse poolt käesoleval aastal kinnitatud  Alkoholipoliitika roheline raamat on soovitanud kohalikul omavalitsusel vähendada alkohoolseid jooke müüvate jaekaupluste jt asutuste tihedust omavalitsuse territooriumil, seades riiklikele nõuetele täiendavaid kohalikke piiranguid alkoholiga jaekauplemisele.

Tallinna Linnavalitsus ja Tallinna Linnavolikogu on vastu võtnud  alkoholitarbimise  mõjutamiseks, liigtarbimise vähendamiseks kaks õigusakti, üks neist reguleerib alkohoolse joogi jaemüügi õiguse peatamist Tallinna haldusterritooriumil pühapäeviti alates 8. märtsist – 31. augustini 2015, teine  kehtestab täiendavad piirangud alkohoolse joogi jaemüügile, millega on keelatud alkoholi jaemüük kauplustes, mille sissepääs asub vähem kui 50 m kaugusel põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse peasissepääsust; tõstetud on üldpinna minimaalset ruutmeetrite määra 150 ruutmeetrile kangeid alkohoolseid jooke müüvatele kauplustele. Samuti on alkohoolse joogi jaemüük keelatud tankla kauplustes või tanklale lähialal asuvates kauplustes, mis asuvad  vähem kui 15 m kaugusel.

Kirjad saadeti Jõelähtme Vallavolikogule, Harku Vallavolikogule, Rae Vallavolikogule, Maardu Linnavolikogule, Viimsi Vallavolikogule, Kiili Vallavolikogule, Saue Vallavolikogule ja Saue Linnavolikogule.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara