Omniva investeerib pakiautomaatidesse üle 20 miljoni euro

Omniva juhatuse liige Ansi Arumeel
Omniva juhatuse liige Ansi Arumeel

Omniva rahvusvahelise pakiautomaatide hanke raames valiti välja kolm pakkujat, kelle käest tulevikus pakiautomaate tellima hakatakse. Kokku investeerib ettevõtte Baltikumi pakiautomaadivõrgustiku laienemisesse viie aasta jooksul üle 20 miljoni euro.

Hanke tulemusena osutusid valituks Cleveron Eestist, Keba Austriast ning Hivebox Hiinast. Lepingud sõlmitakse viieks aastaks, mille jooksul hangitakse uusi pakiautomaate nii Eestisse, Lätti ja Leetu ning suurendatakse ettevõtte pakiautomaadivõrgustikku märkimisväärselt.

Omniva juhatuse liige Ansi Arumeele sõnul on ettevõttel plaan mitmekesistada oma võrgustikku erinevat tüüpi automaatide ja tehnoloogiatega, et pakkuda inimestele mugavat teenust veelgi lähemal, veelgi kiiremini. „Kõik pakivaldkonna trendid ja uuringud viitavad, et pakiautomaat on Baltikumis kõige eelistatuim paki saamise ja saatmise kanal. Meie ülesanne on pakiautomaadid inimeste jaoks võimalikult lihtsasti kättesaadavaks teha,“ rääkis Arumeel.

Arumeele sõnul on kolme pakkuja valimine parim võrgu edasiseks täiustamiseks. “Sõlmime lepingud kolme maailmatasemel pakiautomaaditarnijaga, et meil oleks uute automaatidega paindlikkust ning võimekust laieneda ka sinna, kuhu me seni jõudnud pole,” selgitas Arumeel. “Mõned automaadid saavad olema kindlasti ka sellised, mida siinmail veel nähtud pole.” 

Samuti on oodata laiemat varieeruvust pakiautomaadi suuruse osas. “Meie poole on pöördunud mitmed asulad, kes on pakiautomaadi paigaldamisest väga huvitatud, kuid kelle pakimahud jäävad suure automaadi jaoks liiga väikeseks. Loodetavasti on ka nende jaoks lähiajal lahendused olemas,” lisas Arumeel.

Tänavu sügisel paigaldab Omniva paljudele juba olemasolevatele automaatidele pakikappe juurde. Laienemise peamiseks eelduseks olnud kiire e-kaubanduse areng. “E-kaubanduse, eriti aga piiriülese e-kaubanduse kasv on olnud niivõrd kiire, et mitmed automaadid on juba praegu üha kasvavate mahtude tõttu väikeseks jäänud,” täpsustas Arumeel. “Seetõttu saavadki Eestis kappe juurde 45 automaati.”

Praeguseks on Omnival kogu Baltikumis enam kui 120 linnas 276 automaati, mis teeb sellest Baltikumi suurima pakiautomaadivõrgustiku. Lähima viie aasta jooksul investeerib logistikaettevõtte pakiautomaadivõrgustikku üle 20 miljoni euro, mille tulemusena plaanitakse pakiautomaatide arv mitmekordistada.

Omniva  on  rahvusvaheline  kontsern,  mis  pakub  posti-, logistika- ja infologistikateenuseid. Kontserni kuuluvad emaettevõttena AS Eesti Post, tütarettevõte AS Maksekeskus, Leedus  asuv  tütarettevõte  UAB Omniva LT, Lätis asuv SIA Omniva ning sidusettevõte OÜ Post11, mis pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara