Stockmannis muutuvad kõik ostukotid tasuliseks

Stockmannis muutuvad kõik ostukotid tasuliseks
Stockmannis muutuvad kõik ostukotid tasuliseks

Alates 1. veebruarist 2018 muutuvad Stockmanni Tallinna kaubamajas kõik ostukotid, sealhulgas nii kile- kui paberkotid, tasuliseks.

Ühtlasi laiendab Stockmann oluliselt korduvkasutatavate ostukottide valikut, et pakkuda keskkonnasäästlikumaid alternatiive. Eesti metsade ja soode kaitsetegevusteks annetab ettevõte 2018. aastal 10 000 EUR Eestimaa Looduse Fondile, lisaks planeeritakse teemakohaseid teavituskampaaniaid ja ühistegevusi.

Uus disain ning vastutustundlikumad valikud

Kõnealune muudatus on vaid väike osa Stockmanni tegevustest vastutustundlikkuse ja keskkonnasäästlikkuse vallas. Stockmann on 2017. a jooksul juba asendanud senised kilekotid vähemalt 80% ulatuses taaskasutatavast materialist valmistatud ja biolagunevate kilekottidega ning uued paberkotid on valmistatud FSC sertifitseeritud puitmaterjalist.

Stockmann Delikatessi valikusse on lisandunud vähemalt 85% ulatuses taaskasutatavast suhkruroost valmistatud mahukas ostukott; moe-, kodu- ja iluosakonnas on saadaval mitmekülgne valik korduvkasutatavaid ostukotte.

"Ostukottide tasustamine on üks väikseid ja lihtsaid, kuid efektiivseid viise nende tarbimiskoguste vähendamiseks. Igal ostukorral ei vaja me tegelikult uut kotti, samas mõjutab ka kõige väiksem kile- või paberkott meie elukeskkonda. Meie peamine eesmärk on vähendada igasuguste ostukottide tarbimist ning teha see oma klientidele võimalikult lihtsaks", lisab Stockmanni Tallinna kaubamaja direktor Marge Türner.

Ostukottide tasuliseks muutmine on osa 2016. a oktoobris kinnitatud Stockmanni vastutustundlikkuse arendamise kohustusest. Selle taust on seotud Euroopa Liidu pakendite ja pakendijäätmete direktiiviga ning selle eesmärk on vähendada ostukottide tarbimist ja nendest tekkivat keskkonnareostust. Stockmann kutsub üles ka kõiki oma koostööpartnereid ning kaubamaja rentnikke alustama sarnaste initsiatiividega.

Stockmann AS on osa Soome jaekaubanduskontsernist Stockmann Group, mille jaekaubanduse haru Stockmann Retail kõrvale kuuluvad ka moekett Lindex ning kinnisvaradivisjon Stockmann Real Estate. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara