Stockmannis muutuvad kõik ostukotid tasuliseks

Stockmannis muutuvad kõik ostukotid tasuliseks
Stockmannis muutuvad kõik ostukotid tasuliseks

Alates 1. veebruarist 2018 muutuvad Stockmanni Tallinna kaubamajas kõik ostukotid, sealhulgas nii kile- kui paberkotid, tasuliseks.

Ühtlasi laiendab Stockmann oluliselt korduvkasutatavate ostukottide valikut, et pakkuda keskkonnasäästlikumaid alternatiive. Eesti metsade ja soode kaitsetegevusteks annetab ettevõte 2018. aastal 10 000 EUR Eestimaa Looduse Fondile, lisaks planeeritakse teemakohaseid teavituskampaaniaid ja ühistegevusi.

Uus disain ning vastutustundlikumad valikud

Kõnealune muudatus on vaid väike osa Stockmanni tegevustest vastutustundlikkuse ja keskkonnasäästlikkuse vallas. Stockmann on 2017. a jooksul juba asendanud senised kilekotid vähemalt 80% ulatuses taaskasutatavast materialist valmistatud ja biolagunevate kilekottidega ning uued paberkotid on valmistatud FSC sertifitseeritud puitmaterjalist.

Stockmann Delikatessi valikusse on lisandunud vähemalt 85% ulatuses taaskasutatavast suhkruroost valmistatud mahukas ostukott; moe-, kodu- ja iluosakonnas on saadaval mitmekülgne valik korduvkasutatavaid ostukotte.

"Ostukottide tasustamine on üks väikseid ja lihtsaid, kuid efektiivseid viise nende tarbimiskoguste vähendamiseks. Igal ostukorral ei vaja me tegelikult uut kotti, samas mõjutab ka kõige väiksem kile- või paberkott meie elukeskkonda. Meie peamine eesmärk on vähendada igasuguste ostukottide tarbimist ning teha see oma klientidele võimalikult lihtsaks", lisab Stockmanni Tallinna kaubamaja direktor Marge Türner.

Ostukottide tasuliseks muutmine on osa 2016. a oktoobris kinnitatud Stockmanni vastutustundlikkuse arendamise kohustusest. Selle taust on seotud Euroopa Liidu pakendite ja pakendijäätmete direktiiviga ning selle eesmärk on vähendada ostukottide tarbimist ja nendest tekkivat keskkonnareostust. Stockmann kutsub üles ka kõiki oma koostööpartnereid ning kaubamaja rentnikke alustama sarnaste initsiatiividega.

Stockmann AS on osa Soome jaekaubanduskontsernist Stockmann Group, mille jaekaubanduse haru Stockmann Retail kõrvale kuuluvad ka moekett Lindex ning kinnisvaradivisjon Stockmann Real Estate. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara