Kadrin Karner • 10 aprill 2015

CM: Majandustarkvara BALANSS+ kui rätsepaülikond ettevõtte juhtimiseks

OÜ RVSoft on ligi 25 aastase tegevusaja jooksul välja töötanud baastarkvara jaekassast finantstarkvarani, mida saab kiirelt ja paindlikult kohandada nii kauplustele kui hulgifirmadele, autovaruosade müügiga tegelevatele ettevõtetele kui ka tootmisettevõtetele.

Kuigi BALANSS+ sobib paljudele ettevõtetele, ei ole tegemist universaalse tootega. Hoopis vastupidi. RVSoft asutaja ja direktor Peeter Koik sõnas, et ettevõte tegeleb eelkõige baastarkvaraga haakuvate ettevõtete igapäevaseks tööks vajalike erilahenduste väljatöötamisega. „Meil on aluseks tugev baastarkvara ja meie käest saab juurde tellida kõikvõimalikke ettevõtte äriloogikast tingitud spetsiifilisi lahendusi,“ selgitas ta. Koik lisas, et erinevalt suurtest, välismaistest tarkvaraarendajatest, suudavad nemad teha erilahendusi tunduvalt kiiremini ja soodsamalt.

RVSoft’i direktor peab ettevõtte tugevuseks eelkõige pikaajalist kogemust ning sadu kliente, kellega koos töötamine on olnud nende tarkvara arengu aluseks: „Meie tarkvara on üks väheseid, mille loomist on alustatud 90-ndatel ja mis on suutnud tänaseni eluga kaasas käia.“ Kuna BALANSS+ pakub erinevaid programmiversioone, saadetakse oma klientidele kord nädalas uudiskiri, kus jagatakse infot tarkvarauuenduste kohta ning tuletatakse aegajalt meelde juba varem välja töötatud lahendusi. „Meie programmis on nii palju erinevaid võimalusi ning kliendid on meile tänulikud, et neile ka n-ö vanu nippe meelde tuletame,“ lisas RVSofti tarkvara projektijuht Eve Laal.

Vaatamata sellele, et BALANSS+ on võimaluste ja nüansirohke, on programm lihtsasti häälestatav vastavalt firma töökorraldusele ja vajadustele. Näiteks rõivapoe müüjatel on kassas lihtne, väheste võimalustega ekraanivaade ning autovaruosamüüjatel, kus igapäevased on tellimused ja ettemaksed, hoopis keerukamaid operatsioone pakkuv vaade. „Rohkemate andmete haldamine vajab ka rohkem võimalusi,“ märkis Laal, kelle sõnul suudab BALANSS+ seda kõike pakkuda.

RVSofti majandustarkvara on ettevõttele ideaalne abiline ka seetõttu, et on võimeline kasvama koos ettevõtte vajadustega. Ettevõtte kasvades saab baastarkvaraga liita pearaamatu, palga-, personali-, müügi-, jaemüügikassa-, tootmis-, hulgikaubandus-, kesklao mooduli ja palju teisi. Laali sõnul käib tarkvaraarendamisega kindlasti kaasas ettevõtete töökorraldusse ja ülesehitusse süüvimine ning koostöö tarkvara juurutamisel. RVSofti pikaajalisemad kliendid nagu näiteks A&G Kaubanduse AS, Automeister AS, TKM King AS, Orto AS, Salome Auto AS, Rademar OÜ, on ettevõttele truud juba 90-ndatest. Nagu kliendid, nii on RVSoftis püsinud ka kõrge kvalifikatsiooniga meeskond, kes on koos töötanud üle 20 aasta. 

Automaailm kaubamärgi all tegutsev Salome Auto AS tegevdirektor Kaido Kurel peab RVSofti  usaldusväärseks ja paindlikuks partneriks: „Ilmselt just tänu nende kohalikule päritolule, kompaktsele meeskonnale ja isiklikele kontaktidele, suudavad nad mõista meie vajadusi. Samas reageerivad nad kiiresti ka viimasel ajal väga ootamatutele seadusemuudatustele.“

Kauplusekettide ABC King ja SHU taga olev TKM King AS finantsjuht Eha Lamp tõi välja, et kingaäride infosüsteemide arendustööd on RVSoft alati läbi viinud professionaalselt ja paindlikult ning sageli on töö valminud juba enne tähtaega. „Edukalt on seljatatud nii suuremahulised projektid, kui kiirtöö või pisi-arendused. Kõike seda on saatnud kaasamõtlev suhtumine ja professionaalsus,“ sõnas Lamp.

Majandustarkvara BALANSS+ ostu/müügi süsteemi põhimoodulid on KAUPLUSE KASSA, OST-MÜÜK, LADU, tootmisfirmas veel TOOTMINE.

KAUPLUSE KASSA – töövahend jaemüügi kassapidajale :

*Kliendikaardid, kinkekaardid. Maksmine sularahas, pangakaardiga, kinkekaardiga, jm. Vajadusel arve ja liisingumakse sisestamine. Skänneri, rahasahtli, klienditabloo, tšekiprinteri tugi.

*Müügihindade ja allahindluste süsteem, kampaaniad nagu „2 ühe hinnaga“, „odavaim tasuta“, sooduskupong jms. 

*Igal kauplusel oma laoarvestus, müüjate õiguste häälestuse võimalus (müügihinna muutmine, kviitungi tühistamine, kauba tagastuse sisestamine jm), müüjate autoriseerimine.

OST-MÜÜK – müügitiimi, ostujuhtide, raamatupidaja töövahend:

*Klientide tellimuste ja tarnijatele saadetud tellimuste haldamine, tellimustest arvete (ka koondarvete) tegemine ning laekumiste/tasumiste jälgimine. Väljundiks ülevaade müügikäibest, iga kliendi- või tarnija-firma nõude/võla ning ettemaksu saldodest, kokkuvõtted reaalajas.

*Arvete maksmiste ja ettemaksete automaatne konteerimine, arvete tähtajalise laekumise jälgimine, hilinenud arvete visuaalne eristamine, asenduskoodid.

*Kliendi tellimuse ehk müügitellimuse sisestamisel kuvatakse kasutajale laoseisud ja vabad kogused. Süsteem pakub häälestuse alusel müügihindu ja allahindlusi (sõltuvalt kaupadest või klientidest)

*Tarnija pakkumise, saatelehe ehk ostutellimuse sisestamine (vajadusel välisvaluutas), uute kaubakirjelduste loomine, transpordisumma vm kaubaarvel või eraldi arvel olevate soetuskulude jagamine arve kaupadele eesmärgiga suurendada omahinda.

LADU – töövahend tootmisjuhtidele, laotöötajatele, ostu-, müügitiimile, raamatupidajale:

*Kaupade, materjalide, toodangu arvestus kuude ja ladude lõikes. Varude omahinna arvestus kaalutud keskmises hinnas või partiimeetodil.

*Automaatselt lisatakse OST-MÜÜK moodulis tehtud arvete saatelehed ning TOOTMISE-moodulis vormistatakse materjalide väljakirjutused ja toodangu/pooltoodangu sissevõtmise laodokumendid.

TOOTMINE – töövahend tootmisjuhile, tootmise meistrile:

*Toodete, pooltoodete omahinna kalkulatsioonid (kulunormid) – materjalikulu koguses/maksumuses, lisaks töötasu, puhkusereserv, maksud, tootmise kulu ja firma üldkulu katteks, kasum ja müügihind. Kliendi tellimusele hinnakalkulatsiooni tegemine toodete kulunormi põhjal.

 *Müügimehe vaade – ülevaade toote pakkumisest kuni kauba lähetamiseni. Tootmise vaade meistrile – töökäsud, materjalide väljakirjutamine, valmistoodangu arvelevõtmine.

Kontakt:tel 6718 280

RVSoft OÜwww.rvs" />

  

Jaga lugu:
KAUBANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kaubandusteemalised uudised igal nädalal enda postkasti.

Kaubandus.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700