Ehituskaupade müüja kasum kukkus, ent optimism säilib
Ehitussektor on kriiside tõttu olnud oluliselt mõjutatud, mistõttu on pea 30 aastat tegutsenud Karl Bilder pidanud rinda pistma kolossaalse kasumi kukkumisega.
Möödunud nädalal esitatud majandusaasta aruandes selgus, et staažikas ehituskaupade jae- ja hulgimüüja Karl Bilder OÜ müügitulu jäi varasema aastaga võrreldes sisuliselt samaks, tõusis vaid 1,1% võrra. 2023. aasta müügituluks oli ettevõttel 40 614 135 eurot.
Kaubandus.ee koostöös Äripäeva Infopangaga pani kokku jaekaubanduse maksuvõlglaste TOPi, kus toome lugejateni 29 jaekaubanduse maksuvõlgast, kelle võlg riigi ees on enam kui 10 000 eurot ning nendest kahekümne ettevõtte maksuvõlg on ajatatud.
Värskelt ilmunud ehitusmaterjalide müüjate kvartaliraportis selgub, et ehitusmateralide müüjate elu ei paista hetkel olevat meelakkumine ning tegeletakse aktiivselt tegevuskulude optimeerimisega.
Makseterminalid on viimastel aastatel teinud läbi suure arenguhüppe. Kui varem täitsid nad üksnes maksete vastuvõtmise rolli, siis tänapäeva nutikad makseterminalid pakuvad võimalusi, mis toetavad aktiivselt ärikasvu. PAX Technology Android-põhised makseterminalid ja Nixori NixPAY tarkvara on selle arenguhüppe eesotsas.