Paljud puidumüüjad on kaotanud kolmandiku ja isegi poole müügitulust ning vähenenud on ka ettevõtete kasumlikkus, selgus Äripäeva konkurentsiraportist.
“See muster on väga selgelt näha. Sõltumine Venemaast, Valgevenest - see on, nii palju kui ma mäletan, alati olnud nii, et see võib olla hästi tulus äri, aga poliitiliste riskide teostumisel tuleb hästi kiire kõrbemine,” rääkis Äripäeva konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus tegi Kõiv veel ka ülevaate, kuidas läheb ehitusmaterjalide müüjatel ning kuidas on seejuures DEPO Eestis kanda kinnitanud. Samuti võttis ta kokku programmeerijate ning trüki ning paberitööstuse konkurentsiraporti - juttu tuli niisektorite palgast, kasumlikkusest kui ka müügitulust.
Intervjueeris Martin Johannes Teder.
Foto autor: Liis Treimann
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.