Autor: Kaubandus.ee • 2. jaanuar 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Siim Kallas kauples tubakatootjalt välja 4,4 miljardit

Euroopa Komisjon sõlmis Siim Kallase eestvedamisel lepingu Jaapani tubakakontserniga JT International, mille järgi peab ettevõte maksma Euroopa Liidu liikmesriikide valitsustele järgmise 15 aasta jooksul 400 miljonit dollarit - umbes 4,4 miljardit krooni -, et toetada võitlust sigarettide salakaubaveo ning võltsimise vastu.

Japan Tobacco näol on tegemist sama ettevõteega, kes ostis 2007. aasta kevadel Eesti sigarettide Leek, Rumba ja Priima kaubamärgid, kuulsamatest brändidest kuulub JT omandusse Camel, Winston ja Salem, kirjutas Eesti Ekspress.

Euroopa Komisjoni asepresidendina auditi ja pettusevastase võitluse eest vastutava Kallase sõnul suurendatakse uue lepinguga Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide suutlikkust võidelda ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, mis toob igal aastal märkimisväärset kahju saamata jäänud maksude ja tollitulude näol. "Leping on tugev signaal maailmale selle kohta, et valitsusasutuste ja tööstuste vahelised lepingud toimivad ning et need toovad märkimisväärset kasu,” lisas ta.

Sõlmitud lepingus nõutakse, et JTI arendaks edasi olemasolevat seireprotsessi klientide valimiseks ja jälgmiseks, et jälgida teatavate saadetiste liikumist ja nende asukohta määrata ning annab laialdasemat abi Euroopa õiguskaitseorganitele võitluses ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, lepingu kohaselt nõustub JTI jätkuvalt piirama oma müüki, et selle maht vastaks seadusliku turu nõudmisele.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700