Autor: Marta Jaakson • 21. veebruar 2013

Milder: meile on ühinemiste-ülevõtmiste turg hea olnud

Baltika juhatuse esimehe Meelid Milderi hinnangul on Eesti  ühinemiste ja ülevõtmiste turg (M&A) nende jaoks hea olnud.

Milder märkis, et Baltika Kvartali müügi näol oli nende jaoks tegemist nii finantsiliselt kui ka emotsionaalselt väga olulise tehinguga, mille tulemusega Baltika rahul on. “See tehing oli oluline osa ettevõtte finantside tugevdamise plaanist ja võimaldas asuda uuesti vajalikus mahus investeerima meie jaesüsteemi uuendamisse ning kasvu,” ütles Milder.

Müügitehingu summaks oli 13,6 miljonit eurot, millest 13 miljonit eurot tasus ostja Kawe Group lepingu sõlmimisel ja ülejäänud 0,6 miljonit eurot tasub võrdsete osamaksetena viie aasta jooksul.

Baltika kasutas saadavat raha Swedbanki laenu ennetähtaegseks tagasimakseks, mille tulemusena vähenesid ettevõtte laenukohustused 13 miljoni euro võrra.

Möödunud aasta lõpus ostis Baltika moebrändi Bastion koos selle juurde kuuluva jaesüsteemiga. Eelmise aasta edukatele tehingutele viidates Milder Eesti M&A turgu hea hindaski.

Eilsel Raidla Lejins ja Nordcous seminaril tuvustatud Mergermarketi raporti andmeil on Baltimaade ühinemiste ja ülevõtmiste turg (M&A) 12protsendilises languses, Eestis oli eelmise aasta langus lausa 20 protsendi juures.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700