Autor: Rainer Saad • 13. veebruar 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Puusepp: Kaubamaja tulemustega võib rahul olla

Kaubamaja neljanda kvartali müügitulu kasvas võrreldes varasema aastaga 8,5% ning puhaskasum sama ajaga 8,9%. Ettevõtte juhi Raul Puusepa sõnul võib tulemustega rahul olla.

„Kokkuvõttes võib möödunud aastaga, eriti viimase kvartaliga, rahul olla. Käibekasv on olnud üldiste Eesti jaemüügi näitajate taustal rõõmustav,“ ütles Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp. „Oleme 2013. aasta jooksul pannud rõhku kaupade otsehangete ja omatoodangu osakaalu suurendamisele. See annab võimaluse pakkuda klientidele hea kvaliteediga kaupa parima hinnaga,“ täiendas Puusepp. Tema sõnul on olnud 2013. aasta väljakutseteks suurenenud halduskulud ja laienemistega seotud tööjõukulude kasv. „Palgakulude korrigeerimise positiivseks küljeks loeme voolavuse langust ja sellest tulenevat töötajate kompetentsi ning tööefektiivsuse tõusu,“ lisas ta.

Puusepp märkis, et eelmist aastat võib kokkuvõtvalt nimetada grupi jaoks arenduste aastaks, mis ladus vundamendi edaspidi konkurentsiks püsimiseks. „Lõpule jõudsid kaks aastat kestnud renoveerimistööd Kaubamajade müügimaailmades, tänu millele laienes müügipind 6% ning Lõuna-Eesti sai Kaubamaja Lastemaailma näol suurima lastepoe. Selveris juurutasime uue kaubandustarkvara, suurendasime SelveEkspressi iseteeninduskassade mahtu ning avasime viis uut müügimaja. Autoettevõtete müügitegevuse liitmine mõjus positiivselt automüügisegmendi kasvule. Lätis alustasime Peugeot sõidu- ja tarbeautode müügiga ning aasta lõpus valmis uus 3000ruutmeetrine multibränd esinduskauplus,“ selgitas Raul Puusepp.

Puusepa sõnul oli eelmise aasta teine oluline verstapost kliendile suunatud e-lahenduste juurutamine: „Kaubamaja Osturalli e-poe pilootprojektiga tegime esimesed sammud e-kaubanduses, mille arendamist jätkame kindlasti ka sel aastal. Rida uuendusi oli Partnerkaardi kasutajate jaoks – e-tšekk, Partner e-kinkekaart ja koostöös LHV Pangaga turule toodud Partner Pangakaart, mille on kliendid hästi vastu võtnud.“

Selle aasta alguseks oli grupi Partnerkaardi omanike arv võrreldes eelmise aasta algusega kasvanud 3,4% võrra 573 000ni, samuti kasvas püsiklientide osatähtsus kontserni käibes, mis ulatub  82,1%-ni.

Tänavu keskendub Tallinna Kaubamaja Grupp kasumlikkuse tõstmisele. „Kasvatame kaubanduspindade müügiefektiivsust ning korrastame brändiportfelle. Kindlasti jätkame ka püsiklientidele pakutavate teenuste täiendamise ja arendamisega,“ märkis Puusepp.

Selveri supermarketite 2013. aasta konsolideeritud müügitulu oli 343,1 miljonit eurot, kasvades aasta varasema perioodiga 4,0%. Selverite puhaskasum oli kokku 4,7 miljonit eurot, kahanedes aastaga 48,5% võrra. Selverite müügitulu müügipinna ruutmeetrile oli 2013. aastal keskmiselt 360 eurot kuus, mis oli 5,3% vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Selveritest sooritati 2013. aastal 33,8 miljonit ostu. Selveri kaupluseketti kuulub 2013. aasta detsembri lõpu seisuga 43 Selverit ja gurmeekauplus. Kaupluste müügipind 2013. aasta lõpu seisuga oli 82,4 tuhat m².

 Kaubamajade ärisegmendi 2013. aasta müügitulu oli 89,6 miljonit eurot, kasvades eelmise aastaga võrreldes 3,9%. Kaubamajade puhaskasum ulatus mullu 3,2 miljonit euroni, kahanedes aastaga 7,2%. võrra. Kaubamajade müügitulu müügipinna ruutmeetrile oli 2013. aastal keskmiselt 290 eurot kuus, mis on samal tasemel kui 2012. aastal. 

I.L.U. kosmeetikakauplusi opereeriva OÜ TKM Beauty Eesti 2013. aasta müügitulu oli 4,6 miljonit eurot, kasvades 2012. aastaga võrreldes 11,5%. I.L.U. keti puhaskahjum oli mullu 0,4 miljonit eurot, mis on aastatagusest tulemusest parem 13,2%.

Kaubamaja kontserni autokaubanduse mullune müügitulu oli 48,0 miljonit eurot, ületades 40,3% eelmise aasta sama perioodi tulusid, sealhulgas kasvas KIAde müügitulu 14,7%. Kokku müüdi 2013. aastal kontserni autosegmendis 2650 sõidukit ehk 752 autot rohkem, kui aasta varem samal perioodil. Autokaubanduse puhaskasum oli mullu 1,9 miljoni eurot, mis näitab kasvu 7,7% võrra.

Kontserni kuuluvate jalatsikaupluste 2013. aasta käive oli 14,7 miljonit eurot, kasvades aastaga 1,7%. Jalatsikaupluste mulluseks kahjumiks kujunes 0,1 miljonit eurot, mis on võrdne 2012. aasta kahjumiga. Grupi jalatsikaupluste ketti kuulub aastavahetuse seisuga 29 kauplust üldpinnaga 9 tuhat m².

Kinnisvarade ärisegmendi 2013. aasta kontserniväline müügitulu oli 3,3 miljonit eurot, suurenedes eelmise aastaga võrreldes 14,0%. Segmendi puhaskasumiks kujunes mullu 7,8 miljonit eurot, mis on 16,1% kõrgem eelmisest aastast.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700