Autor: Maarit Eerme • 23. oktoober 2014

Rimi ärgitab kilekottidest loobuma

Rimi tõi esimese jaeketina puu- ja köögiviljade pakkimiseks müügisaali keskkonnasõbralikud  paber- ja võrkkotid.

Rimi kaupluste puu- ja köögiviljade osakonda pannakse kaheks nädalaks alternatiivina kilekottidele tasuta paberkotid, et kutsuda inimesi üles tegema keskkonnasõbralikke valikuid. Jaeketi turundus-ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul müüakse Eestis ühes kuus umbes 5,5 miljonit kilekotti, mis jõuavad varem või hiljem loodusesse. Ühe kilekoti lagunemiseks looduses kulub umbes 1000 aastat.

„Üheks võimaluseks alandada ringluses olevate kilekottide arvu, on vähendada väikeste läbipaistvate kilekottide kasutamist. Just seepärast soovitame kasutada puu- ja köögiviljade pakkimiseks keskkonnasõbralikumaid paberkottidesse," märkis Lilleoja. Ta lisas, et kahenädalase perioodi lõpus vaadatakse üle, kui populaarseks paberkottide kasutamine osutus. „Loodetavasti hakkavad kliendid eelistama puu- ja köögivilja ostudel kilekottide asemel paber- või võrkkotte ning saame seda võimalust pakkuda ka edaspidi.“ 

Alternatiiviks paberkottidele on Rimi kauplustes puu- ja köögiviljade pakkimiseks müügil ka 1-eurose soodushinnaga korduvkasutatavad Hug-Bag võrkkotid. 

Loodushoiukampaania vältel on puu- ja köögiviljade pakkimiseks vajalikud paberkotid klientidele tasuta. Kõiki, kes otsustavad kampaania perioodil siiski vilju kilekotti pakkida, kutsutakse üles tegema ühe sendi suurune annetus Eestimaa Looduse Fondi Läänemere programmi. Selleks tuleb Rimi kassas müüjale oma annetamise soovist teada anda ning kliendi arvele lisatakse 1 sent. Eestimaa Looduse Fondile antakse kogutud annetussumma üle novembris.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700