Autor: Maarit Eerme • 23. märts 2015

Ametiühing kritiseerib Stockmanni plaani vabatahtlikke kasutada

Soome teenindustöötajate ametiühing on asunud teravalt kritiseerima Tamperes asuva Stockmanni kaubamaja plaani kasutada alanud nädala Hullude Päevade ostukampaania läbiviimiseks vabatahtlikku tööjõudu, vahendab Tarbija24.ee.

Soome teenindustöötajate ametiühingu piirkondliku juhi Niina Koivuniemi sõnul rikub ettevõte vabatahtlike kasutamisega seadust ning tema sõnul on see viimane piisk karikas, sest tegemist on moraalse kuriteoga töötajate vastu.

Koivuniemi sõnul rikub Stockmann vabatahtlike kasutamisega seadust kahel viisil, esiteks palkab Stockmann alati osakoorumusega hooajalisi töötajaid, selle asemel, et anda täiendavaid töötunde juba palgal olevatele töötajatele.

"Lisaks on Stockmann uute töötajate palkamisel lasknud lahti vanu töötajaid ning nüüd tahab ettevõte kasumit teenida vabatahtlike töötajate arvelt, mis on täiesti arusaamatu," nentis Koivuniemi, lisades, et nad ei saa võtta ametlikke samme enne, kui Stockmanni töötajad ise ei ole selles osas kaebust esitanud.

Stockmanni kaubamaja kinnitusel kasutatakse vabatahtlikke ainult teatud ülesannete juures – näiteks kaubakastide lahtipakkimisel, kuid kindlasti mitte klienditeeninduses ning ettevõtte kommunikatsioonijuhi Nora Malini sõnul ei tee spordiorganisatsioonide vabatahtlikud seda tööd täiesti tasuta – nende vaev siiski hüvitatakse.

Loe pikemalt Tarbija24.ee.

 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700