9. veebruar 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Viru Keskusele omistati Eestis esimene LEED O&M sertifikaat

Viru Keskusele omistati Eesti esimene LEED O&M sertifikaat
Autor: Jaanus Ree

Eelmise aasta lõpus omistati Viru Keskusele mainekas LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) O&M (LEED for Excisting buildings: operations and maintenance) sertifikaat. Viru Keskus on Eestis esimene, keda tunnustati rahvusvahelise LEED O&M hõbe sertifikaadiga olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise eest.

“Viru Keskuse äritegevuse keskseks põhimõtteks on alati olnud uuenduslikkus. Ehitiste opereerimisel on jätkusuutlik, säästlik  ning keskkonda hoidev arendustegevus selle üks olulisemaid väljendusi. Arenenud riikides on põhimõtted nagu efektiivne energiakasutus või keskkonnasäästlik disain sisekujunduses muutunud loomulikuks tegevusstrateegia osaks ning usun, et ka meie ärikultuur ning klientide eelistused liiguvad üha rohkem selle väärtustamise suunas,” rääkis Viru Keskuse juht Ants Vasar.

Viru Keskus asus LEED O&M sertifikaati taotlema 2013. aastal, läbides kahe aasta jooksul põhjaliku hindamise, mille teostas USGBC (United States Green Building Council). Hindamiskategooriatena võetakse sertifitseerimisprotsessis arvesse hoone asukoha ja ehituse jätkusuutlikkust, veekasutuse tõhusust, energiakasutuse (hoone kütmine, jahutamine ja elektritarbimine) efektiivsust, materjalide ja ressursside kasutust ning sisekeskkonna kvaliteeti ja seal töötavate inimeste rahulolu. Mainitud üldkategooriad jagunevad omakorda ligikaudu 84-ks detailseks hindamiskriteeriumiks.

LEED O&M ehk olemasoleva ehitise opereerimise ja haldamise eest väljastatud sertifikaate on kogu maailmas seni väljastatud vaid 3905. Viru Keskuse puhul tõsteti muuhulgas esile keskkonnasäästlikku ning innovatiivset valgustust ning veemajandust, aga ka töötajate keskkonnasõbralikku töökoha transporti.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus, kus tegutseb üle saja kaupluse ja teeninduskoha. 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700