23. oktoober 2017

Kui suurt kasvu kaupmehed järgmiseks aastaks planeerivad?

Põldma Kaubanduse omanik ja juht Heinar Põldma
Autor: Veiko Tõkman

Kaubandus.ee uuris kolmelt kaupmehelt, kui suurt käibe- ja palgakasvu nad järgmiseks aastaks enda ettevõttele planeerivad?

Bauhof Group AS tegevjuht Irina Raudsepp

Ehitus- ja kinnisvaraturu aktiveerumine on tuntav ennekõike meie ärimüügi käibekasvus, aga ka jaemüükides, seda eriti siseviimistluse ja tööriista tootegruppides.

Ootused järgmise aasta nii äri- kui jaemüügi osas on positiivsed. Eeldame käibekasvu keskmiselt 6% ning planeerime ka palgakasvu samasse suurusjärku. Keskendume jätkuvalt siseviimistluse ja tööriista tootegruppide kvaliteedi ja sortimendi parandamisele ning hoiame liidripositsiooni aiakaupade ja –tehnika kategoorias.

Põldma Kaubanduse AS omanik ja tegevjuht Heinar Põldma

Käibe ja palgakasvu plaanime järgmiseks aastaks umbes 10%. Peamine käibekasv tuleks uute kaupluste arvelt 7,5% ja olemasolevate kaupluste käibetõus on umbes 2,5%.

Palgakasv tuleb brutokasumi suurenemisest ja kulude kokkuhoiust.

Tallinna Kaubamaja Grupi ASi juhatuse esimees Raul Puusepp

Börsiettevõttena ei avalda me prognoose oma ettevõtte kohta. Teatud palgatõus on kindlasti vältimatu, ühelt poolt survestab seda juba jätkub ja süvenev tööjõupuudus. Teiselt poolt aga seab see ettevõtjad keerulisse olukorda.

Kaubandussektoris on juba mitmeid aastaid palgad kasvanud kiiremini kui tootlikkus ja ettevõtetele on tõsiseks väljakutseks efektiivsusnäitajate hoidmine heal tasemel.  On ka selge, et väga headest majandustulemustest iga valdkonna puhul rääkida ei saa, see on sektorite lõikes üsna erinev ja seetõttu on palgasurve enamikele ettevõtjatele paras väljakutse.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Merilin MerilaKaubandus.ee toimetaja Tel: 5 105 933
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700