Autor: Maarit Eerme • 22. märts 2018

Rimi rajab Mustamäele kahekorruselise kaubandus ja ärihoone

Endine Szolnoki keskus 2009 aasta tulekahju ajal
Autor: SCANPIX/MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Tallinna linnavalitsus võttis vastu Mustamäe Szolnoki piirkonnas asuva kvartali detailplaneeringu, kuhu Rimi plaanib rajada kaupluse.

Vastuvõetud 1,27 hektari suurune maa-ala asub E. Vilde tee, Mustamäe tee, Keskuse tänava ja Ehitajate tee vahelise kvartalis, kus paikneb ka endine Szolnoki turuhoone.

„Kaubandusfunktsioon tulevikus säilib, kuid täna suhteliselt kulunud ilmega paik saab edaspidi nüüdisaegse ilme. Arendaja plaanib rajada endise Szolnoki turuhoone asemele kaubandushoone ning ärihooned“ ütles abilinnapea Andrei Novikov.

Rimi Eesti kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats ütles, et nende plaan on alustada hoone projekteerimisega kohe peale detailplaneeringu kehtestamist. „Ehitusega loodame alustada ja poe avada paari aasta pärast,“ ütles ta.

Detailplaneering annab võimaluse ehitada planeeringualast moodustatavatele kruntidele kolm kahekorruselist ärihoonet, lisaks kavandatakse alale kaks ärimaa krunti planeeritud ärihoonete teenindamiseks, üks tootmismaa krunt trafoalajaamale ja kaks üldkasutatava maa krunti. Lisaks ärihoonete teenindamiseks tarvilikele parkimiskohtadele on alale planeeritud täiendavad parkimiskohad piirkonna elanikele ja Tallinna Männi Lasteaia külalistele.

Lähiala ümbrus on hoonestatud korruselamute ja ühiskondlike ehitistega. Lisaks on planeeringu lähiümbruses üldkasutatavad maa-alad, kus leidub hoonete vahelistel aladel heas seisundis ja dekoratiivset kõrghaljastust. Detailplaneering on kooskõlas Mustamäe linnaosa üldplaneeringuga.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700