Autor: Logistikauudised.ee • 26. juuni 2019

MTA ja DPD sõlmisid kokkuleppe narko- ja tubakakoerte treenimiseks

Logistikaettevõte DPD Eesti ning Maksu- ja Tolliamet sõlmisid kokkuleppe, mille alusel hakkab Maksu- ja Tolliamet oma narko- ja tubakakoerte treenimiseks kasutama DPD möödunud aastal valminud Jõhvi depood.
Foto: DPD

25. juunil toimus DPD Jõhvi depoos suurem treening, kus oli kohal narko- ja tubakakoer, edaspidi hakkavad koerajuhid depoos trenni tegemas käima üle nädala ja ühe koeraga korraga.

„Tegelikult on MTA koerajuhid koos koertega ka varem meie erinevaid ruume harjutamiseks kasutanud, aga nüüd tegime ka püsivama kokkuleppe, sest meie uus Jõhvi depoo annab selleks piirkonna MTA koerajuhtidele hea võimaluse,“ selgitas DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.

Kirss lisas, et koostöö MTA-ga on igal juhul kasulik, sest logistikavõrgustiku ja seal liikuvate saadetiste turvalisuse tagamine on kõigi ühine huvi. „Ja eks toredad koerad toovad ka meie töötajatele argipäeva ju mõnusat vaheldust,“ märkis Kirss.

Maksu- ja Tolliameti tolliosakonna juhtiv tolliinspektor Virgo Treinbuki sõnul on tollikoerad olulisteks abilisteks salakauba tõhusal tõkestamisel. „Postipakkide puhul on meie fookus eeskätt posti teel levivatel narkootikumidel, mille avastamisel on tollikoerte oskustel suur roll. DPD Jõhvi depoo annab meile hea võimaluse piirkonna tollikoerte oskuseid arendada ning ühtlasi ka kõrvaldada keelatud aineid sisaldavad saadetised,“ selgitas Treinbuk.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700