Autor: Kaubandus.ee • 17. detsember 2019

Selver avas täisrenoveeritud Pelgulinna kaupluse

Novembri algul täielikuks ümberehituseks suletud Pelgulinna Selveri kauplus avas taas uksed.
Foto: Raul Mee

„Pelgulinna kauplus oli 17. kauplus, mille Selveri kett oma esimese kümne tegutsemisaasta jooksul avas. Meie ettevõtte vanust silmas pidades on tegemist väärika kauplusega. Pelgulinna inimeste jaoks on tegemist aga olulise kogukonnakeskusega, mida hakati igatsema juba selle lühikese sulgemisperioodi vältel,“ ütles AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp.

Hoone renoveerimisel kasutati uusimaid tehnoloogilisi lahendusi, et saavutada võimalikult keskkonnasäästlik lõpplahendus. Kogu kaupluse valgustus asendati LED-tehnoloogiaga, seda nii hoones sees, fassaadil kui ka parklas. Renoveerimistööd teostas OÜ Reparo Ehitus.

Kaupluse sisemus sai rekonstrueerimisega täiesti uue ilme, mööbli ja tehnika. Tehnika valikul lähtuti keskkonnasõbralikest lahendustest. Seetõttu vahetus välja kogu külmapark CO2-põhisele külmasüsteemile, mis võimaldab senisega võrreldes ca viiendiku suurust energia kokkuhoidu. Külmikute jääksoojus kasutatakse omakorda ära maja ventilatsioonisüsteemis hoone ja tarbevee kütteks. Külmasüsteemi ehitas Kitman Coldtech.

Pelgulinna Selveri puu- ja juurviljaosakond avanes täielikult elektrooniliste hinnasiltidega, sama ootab ees kogu keti ülejäänud kauplusi. Elektroonilised hinnasildid on osa Selveri paberivabast missioonist, mille esimeseks etapiks oli trükireklaami asendamine kauplustes digiekraanidega.

Tuleval aastal investeerib Selver veel viie kaupluse uuendustöödesse.

Pelgulinna Selver kuulub AS-ile Tallinna Kaubamaja Kinnisvara. Kauplus avati 29. septembril 2005, hoones on 1500 m2 müügipinda.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Heli KünnapasKaubandus.ee toimetajaTel:
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700