Autor: Kaubandus.ee • 17. aprill 2020

Lasnamäe veerele kerkib uus kaubandushoone

Sel nädalal alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ Tallinnas Lasnamäe veerel uue, 6000 ruutmeetri suuruse pinnaga kaubandushoone ehitust. Aadressil Linnamäe tee 95 kerkiva hoone ankur-rentnikuks on Prisma Peremarket, keskus avatakse plaanide kohaselt 2021. aasta sügiseks.

„Lasnamäe taga paiknev piirkond on viimastel aastatel jõudsasti arenenud. Seal on arenduses kaubandus-, lao- ja teeninduspindadega Priisle Äripark, samuti on juba valmis ja veel kerkimas mitmed uued korterelamud, mis näitab selle kasvavat populaarsust elurajoonina,“ märkis Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool. Uus kaubandushoone kerkib pikalt tühjalt seisnud kinnistule, mis asub kahe suure tee ristmikul. „Strateegiliselt on see väga hea asukoht, mis peaks hoone atraktiivsust tõstma nii tulevastele kauplejatele kui klientidele,“ ütles Kool.

Prisma Peremarketi tegevdirekori kt Teemu Kilpiä sõnul on tänases olukorras uue kaupluse ehitamisega alustamine märgiline otsus. „Oleme veendunud, et Eesti majandus suudab kriisi järgselt kiiresti taastuda ning teeme omalt poolt pingutusi selleks, et see nii läheks. Selle projektiga alustades tagame esimeses järgus tööd ehitussektori töötajale ning hilisemalt ka oma ala tugevatele jaekaubanduse spetsialistidele,” ütles Kilpiä. Uue kaupluse avamine Tallinnas Linnamäel on osa Prisma Peremarketi lähiaastate laienemisplaanidest Eestis. Kokku on hetkel plaanis kümne uue kaupluse avamine.

Eventus Ehituse poolt püstitatava kaubandushoone esimesele korrusele on lisaks 4000-ruutmeetrisele Prisma supermarketile planeeritud apteek ja restoran, hoone teisele korrusele tulevad bürooruumid ja parkla. Koos keskuse ees oleva parklaga rajatakse kokku 166 parkimiskohta. Investeeringute kogumaht ulatub ligi 7,7 miljoni euroni, mis ei sisalda käibemaksu.

Lisaks rekonstrueerib arendaja projekti raames Ussimäe tee ja Linnamäe tee ristmiku, kuhu ehitatakse korralikud ohtussaared, ülekäigurajad, rajatakse uus valgustus ja kergliiklusteed. „Selle investeeringu suurusjärk on 120 000 eurot,“ ütles Kool ja lisas, et selline investeering arendaja poolt on vajalik, sest korralik ja kaasaegsetele nõuetele vastav infrastruktuur on iga piirkonna konkurentsieelis. Piirkonna arenguvajadust näitab seegi, et rajatava keskuse ümber paiknevate teede parandamisse panustavad lähiaastatel nii riik kui Tallinna linn. Väo liiklussõlme rekonstrueerimise käigus rajatakse etapiti Rahu tee, mis viib Peterburi teelt Ussimäe tee ja Linnamäe tee ristmikuni. Selle teelõigu projekteerimiseks on 2020. aasta linnaeelarves ette nähtud 800 000 eurot.

Prisma Peremarket kuulub kaubanduskontserni S-Grupp, mis tegutseb Soome, Eesti ja Venemaa turgudel. Prisma jaekett tegutseb Eestis alates 2000. aastast, ketil on praegu Tallinnas, Tartus ja Narvas kokku üheksa kauplust, mis pakuvad koos tugiüksusega tööd pea 800 inimesele.

Kaubandushoone arendajateks on Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ, ehitustööde peatöövõtjaks on Eventus Ehitus OÜ, rendipindadega tegeleb Restate Property Advisors.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Merit VõigemastKaubandus.ee toimetajaTel: 5471 0757