Autor: Kaubandus.ee • 31. jaanuar 2023

Selver alustas isikut tõendavate dokumentide väljastamist

Selver alustas koostöös PPA, Hansabi ja Viking Securityga isikut tõendavate dokumentide väljastamist. Dokumente saab tellida viide Selverisse: Tallinnas Järve, Mustakivi, Tondi ja Pirita ning Pärnus Pärnu Keskuse Selver. Kuni aprilli keskpaigani lisandub täiendavaid väljastuskohti Selveri kauplustesse üle Eesti jooksvalt juurde.
Foto: Magnus Heinmets

„Võimalus saada oma dokumendid kätte Selveri infoletist annab inimestele oma aja planeerimiseks senisest rohkem paindlikkust ja mugavust. Kuna dokumenti on võimalik kätte saada Selveri lahtiolekuaegadel, siis usume, et iga inimene leiab omale sobiva ja meelepärase aja, millal dokumendile järele tulla. See on hea näide riigi ja erasektori koostööst ning aitab muuta inimeste elu mugavamaks,“ ütles Selveri juht Kristi Lomp.

Selverist on oma isikut tõendava dokumendi kätte saanud juba ligi pooltuhat inimest.

Kuna korraga jõudis Selveri kauplustesse suur hulk dokumente, siis võib lähipäevadel esineda hetki, mil väljastuse vastu on tavapärasest suurem huvi. Kuna igas kaupluses on üks terminal, kus selleks volitatud klienditeenindaja saab dokumente väljastada, siis võib ajutiselt olla ooteaeg loodetust pikem.

Selveri kaupluse saab valida dokumendi väljastuskohaks dokumendi tellimisel PPA teeninduses või iseteeninduses. Dokumendi taotleja saab PPA-lt automaatse teavituse, kui dokument on jõudnud valitud Selveri kauplusesse. Kaupluse infoletist saab uue dokumendi kätte ainult juhul, kui taotlejal on kaasas kehtiv PPA poolt välja antud pass või ID-kaart. Juhiluba ei ole isikut tõendav dokument.

Kaupluses dokumendi kättesaamine on tasuline teenus, mille eest saab tasuda kohapeal. Üle 15-aastastele maksab dokumendi kättesaamine 7,2 eurot iga dokumendi kohta. Alla 15-aastasele lapsele, pensionärile ja puudega isiku teenustasu on 4,32 eurot iga dokumendi kohta.

Dokumentide väljastamisega tegelevad PPA poolt volitatud töötajad, kes on selleks läbinud vastavad koolitused. Selveri kauplustes toimub ainult sinna tellitud dokumentide väljastus. Teisi dokumentidega seotud toiminguid seal teha ei saa.

SELVERI KOMMENTAAR:

Oleme saanud oma klientidelt küsimusi miks ja kui kauaks peatati ID kaartide väljastamine. Meie jaoks tuli Riigi Infosüsteemi Ameti ettekirjutus SK ID Solutionsil AS-ile samuti ootamatult.

Ootame oma heade partnerite SK ID Solution AS ja Politsei ja Piirivalveameti poolt täiendavat infot kujunenud olukorra lahendamise osas.

Kinnitame, et Selver on saanud dokumentide väljastamiseks loa Politsei ja Piirivalveameti ja SK ID Solution AS poolt ning järginud dokumentide väljastamisele seatud juhiseid ja reegleid.

Loodame, et probleemidele leitakse lahendused ja saame peagi teatada ID kaartide väljastamise jätkumisest. Senikaua jätkame Selveri kaupluste infolettides ainult passide väljastamist.

Vabandame omalt poolt ebamugavuste pärast nende klientide ees, kellele Selverist väljastatud ID kaart kehtetuks tunnistati ja palume makstud teenustasu tagasi saamiseks pöörduda ID kaardi väljastanud kaupluse infoletti.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700