Robot suudab küll eeldada, aga kui definitsioonid pole kristallselged, on ka lõpptulemus hägune. Valede andmete pealt sünnivad valed järeldused, hoiatab DataSky tegevjuht Märt Ridala.

Tellijana saad artiklit lugedes teada:

  • miks võib sama ettevõte anda kliendi või tulu kohta mitu erinevat vastust ja mida see AI jaoks tähendab;
  • kuidas kirjeldab DataSky juht Märt Ridala ettevõtete peamisi andmeprobleeme enne tehisintellekti juurutamist;
  • millist rolli mängib andmearhitektuur selles, et AI ei teeks valede andmete põhjal valesid järeldusi.
AI-ajastu ärikriitiline küsimus: mida tähendab tegelikult tulu või klient?
  • Foto: DataSky
Kui ettevõttelt küsida, kui palju kliente eelmisel kuul teenindati või kui palju tulu teeniti, siis võiks eeldada, et vastus on üks number. Tegelikult võib aga sama ettevõte anda sellele küsimusele kolm erinevat vastust: müük kasutab kliendi või tulu defineerimiseks üht lähenemist, turundus teist ja finants kolmandat.

Seotud lood

Uudised
  • 08.07.26, 11:00
Ettevõtlusliidud valitsusele: Nutri-Score'i kasutuselevõtt Eestis ei ole teaduspõhiselt tõendatud
Eesti Toiduainetööstuse Liit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Leivaliit, Eesti Kalaliit, Eesti Karastusjookide Tootjate Liit ja Eesti Aiandusliit saatsid täna vabariigi valitsusele pöördumise, milles rõhutavad, et Eesti ei peaks vabatahtlikult kasutusele võtma ühtegi pakendimärgistuse süsteemi kuni Euroopa Liidus pole kokku lepitud ühtses, teaduspõhises ja toidukultuure arvestavas lahenduses. Pakendi esikülje märgistuse eesmärk peaks olema tarbijainfo lihtsustamine, mitte eksitamine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele