Cherry 10 õppetundi

Cherry 10 õppetundi
Cherry Media juhatuse liige Andres Susi tõi välja 10 õppteundi, mis ta koges...

Cherry Media juhatuse liige Andres Susi ja juhatuse esimees/tegevjuht Priit Tomp panid kirja 10 õppetundi, mida nad 6 tegevusaasta jooksul kogesid.

  1. Ehita ettevõtet pikaajalist visiooni ja strateegiat silmas pidades, mitte kiireks müügiks. Ettevõtte müük on loterii, mis võib juhtuda, aga võib ka mitte. 
  2. Rahavoog on nagu hapnik, ilma milleta ei saa. Never run out of cash.
  3. Õigel ajal kapitaliseerimata jätmine võib saada pikemas perspektiivis saatuslikuks. Üritad siseneda turgudele ebapiisavate ressurssidega.
  4. 8-liikmeline juhatus on produktiivsuse surm. Mitmepealistel pikkadel koosolekutel lepitakse kokku, et järgmine kord lepitakse kokku.
  5. Vii iga IT-arendus välja vähemalt MVPni*. *Minimum Viable Product. Nii saad toodet/featuuri turul testida ja arendus-roadmapist ühe ülesande vähemaks.
  6. Tee vähem, aga hästi. Nii jõuad rohkem. Fokusseeru.
  7. Ümbritse end parimate inimestega. Sest viimased tõmbavad ligi omasuguseid ja ainult sellises keskkonnas luuakse väärtust.
  8. Püsi kerge ja osav. Ole valmis muutuma. Asjad juhtuvad planeeritmatult ja ootamatult.
  9. Ära karda kannibaliseerida olemasolevat äri uue mudeliga. Kui seda ei tee sina, siis teeb seda keegi teine sinu eest.
  10. Kuula “musti lambaid” - neid, kes arvavad teisiti ja ei toeta populaarseimat ideed / strateegiat.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara