Maxima hakkab veelgi jõulisemalt hinnakampaaniat tegema

Maxima Eesti peadirektor Vygintas Šapokas
Maxima Eesti peadirektor Vygintas Šapokas

Maxima Eesti peadirektor Vygintas Šapokas ütles, et nad investeerivad 4 miljonit eurot aastas, et alandada tähtajatult 1000 toote hinnad. Keskmine allahindlus on 15%, kuid mõningatel toodetel on ka allahindlus kuni 50%.

„Toidu hinnad on viimastel aastatel kasvanud väga jõudsalt ning tahame peatada hindade kasvu ja muuta klientide elu lihtsamaks,“ ütles Šapokas. Sisend antud programmi ellu kutsumiseks tuli kaupluste juhatajatelt, kes kuulasid kliente.

Inimeste palgad on kasvanud suures plaanis sama palju, kui hinnad, seega soovib Maxima, et inimesed saaksid sama raha eest osta rohkem tooteid. „Ootame, et kliendid saavad rohkem osta, sest madalamate hindadega saavad nad endale rohkem lubada,“ ütles peadirektor.

Šapokase sõnul tuleb kaubanduse kasv hetkel inflatsioonist ning koguseliselt rohkem tooteid ei müüda. „Koos partneritega otsime võimalusi, kuidas mitte hindu tõsta,“ ütles peadirektor.

Maxima saatis koostööpartneritele kirja, millega nad kutsuvad neid ka selle programmiga liituma, et üheskoos otsida ettevõtte tegevuses täiendavaid sisemisi efektiivsuskohti eesmärgiga lähikuudel väljamüügihindasid mitte tõsta. Ettevõtte soovitas neil vaadata kriitilise pilguga toodete hinnakomponentidele, et leida võimalust nende alandamiseks.

Maxima kaubandusdirektor Marko Põder rääkis, et nad püüavad igati tagada toodete saadavuse kaupluses, sest siis saavad kliendid ka sellest hinnavõidu. „Me liigume selles suunas, et kaupluse riiulid oleksid toodetega täidetud,“ ütles ta. Lisades, et need tooted, mida nad ise maale toovad, siis need on varutud kesklattu. „Kui mingi programmi tootega on suuremad tarneprobleemid, siis vahetame selle toote lihtsalt välja.“

Põdra sõnul tasub tootjatel sellest programmist osa võtta, kuna nad saavad oma toodetega aasta aega nähtaval olla ja erimärgistatud. „Lisaks reklaamime neid ka enda kliendilehes,“ ütles ta. „Täpsem koostöömudel on kõik läbiräägitav,“ ütles ta.

„Antud programmi edukust saame hinnata uue aasta alguses, kui analüüsime müügistatistikat ning klientidelt saadud tagasisidet. Antud programmi toodete osas hindame ka seda, kui suurt mõju on nad avaldanud kaupluse käibele,“ selgitas Põder.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara