Ehitusmaterjalide ja aiakaupade jaemüügiturg kahanes 2024. aastal 3% võrra. Koos turu jahenemise ja tiheda hinnakonkurentsiga lõpetas Bauhof Group 2024. aasta kahjumiga.

- Bauhofi kauplus Mustika keskuses
- Foto: Meeli Küttim
Bauhofi majandusaasta aruande kohaselt oli 2024. aasta ehitusmaterjalide ja aiakaupade jaemüügi sektoris tugev hinnasurve. Ettevõtte aastakäive ulatus 113,3 miljoni euroni, mis tähendab 2,9% langust võrreldes 2023. aastaga, mil käive oli 116,6 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Näen täna Eesti ajaloo kõige kehvemat juhtimist"
Kaubamaja uus hoone võiks juba ammu valmimas olla, kuid arendus seisab projekteerimistingimuste taga kinni ning seda juba seitse aastat. Ehitamine ise ei ole raske, ehitaja oskab ehitada – raske on aastaid mööda ametkondi joosta, vastates üha uuesti samadele küsimustele, rääkis Kaubamaja AS-i juhatuse liige Erkki Laugus.
Ehituskaupade müügi valdkonnas näitab 2025. aasta algus mõõdukat taastumist. Käibenumbrid viitavad sellele, et turul on üldine kasvutrend, kuid arengud ettevõtete lõikes on erinevad.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.