Autor: Mai Kroonmäe • 1. detsember 2021

Eestis loodud lahendus saadab kaubanduses Exceli pensionile

Lexi.Marketi tegevjuhi Kari Maripuu sõnul arendatakse platvormi selliselt, et see oleks globaalselt kasutatav.
Foto: Kristi Sits
Kaubandusettevõtetele majasiseseid infosüsteeme arendades mõistis Brightspark, et tooteinfo haldamise ja vahetamisega seotud kitsaskohad ulatuvad palju kaugemale. Süsteem töötab Exceli-põhiselt, on keeruline ja ajamahukas. Niisiis arendati välja platvorm – Lexi.Market –, mis on mõeldud suure hulga tooteinfo haldamiseks ja vahetamiseks tootjate ja jaekettide vahel.

Räägime Äripäeva raadio sisuturundussaates Lexi.Marketi tegevjuhi Kari Maripuuga, mida platvorm võimaldab nii ostu- kui müügijuhtidel teha ning millist väärtust see loob, et kokkuvõttes kõik turuosalised saaks võita. Detsembrist näiteks lisandub platvormile ostujuhi töölaud.

"Kui jaekett huvitub sellest, et ta saaks süsteemsel viisil pakkumisi vastu võtta, neid töödelda, omavahel võrrelda, sortimenti valida, kommunikeerida, tagasisidet anda oma tarnijatele, sõlmida hinnakokkuleppeid, teha kõike seda, siis ta saab võtta kasutusele jaeketile suunatud toote, mille me nimetame ostujuhi töölauaks", kommenteeris Maripuu jaeketile suunatud töövahendit.

Lisaks räägime saates Lexi.Marketi hinnastamisest, raha kaasamisest, välisturgudele liikumisest ja tulevikust. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Saadet saab kuulata siit:

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700