Autor: Packeta Group • 11. september 2023

Packeta Group – saage meiega tuttavaks

Packeta Group on e-kaubandusele spetsialiseerunud Tšehhi logistikaettevõte, mis kasvab Balti turgudel üha jõudsamalt. Simona Kijonkova asutas 2010. aastal ettevõtte Zásilkovna, millest on Euroopas kümne aasta jooksul välja kasvanud 14 üksust. Vaid 10 aastaga on ettevõttest saanud Tšehhi suurim logistika- ja tehnoloogiaettevõte, olles saavutanud nendes valdkondades liidripositsiooni. Lisaks Tšehhile oleme tippude seas nii Slovakkias, kui ka Ungaris.

Packetal on filiaalid seitsmes riigis: Tšehhis, Slovakkias, Ungaris, Poolas, Rumeenias, Saksamaal ja Sloveenias. Üha rohkem kliente valib Packeta ka Leedus ja Eestis. Ettevõte teeb koostööd enam kui 46 000 veebipoega ja toimetab pakid tarbijateni 33 riigis Euroopas, USAs ja AÜEs, omades infrastruktuuri peamiselt Kesk-Euroopas. Klientide käsutuses on kõik Packeta ressursid, mis sisaldavad meile kuuluvaid pakiautomaate ja pick-up punkte, mida on ligi 15 000 ning lisaks üle 124 000 meie partnerite kogumispunkti. Samuti aitab ettevõte oma partneritel arendada äritegevust välismaal, kohandades teenust paindlikult vastavalt nende vajadustele.

Edu retsept

Packeta eristub oma lahenduste poolest, mis põhinevad ühtsel liidesel (API). Selle kaudu saavad veebipoed hallata kogu tarne- ja makseprotsessi, seda sealhulgas ka erinevates valuutades. Antud lahendus muudab e-poodide koostöö Packetaga tõhusaks, sest nad ei pea ise otsima tarnijaid üksikutel turgudel ja pidama hinnaläbirääkimisi mitme partneriga või kasutama arvete esitamiseks erinevaid platvorme. Selle asemel on neil olemas vajalik infrastruktuur, tugi ja taskukohaste hindadega paindlikud tarnevõimalused, mis kõik põhinevad ühel integreeritud moodulil.

Tänu suurepärasele infrastruktuurile ja tihedale koostööle paljude riikide logistikapartneritega suudab Packeta pakkuda e-poodidele väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega pakkide saatmist välisriikidesse, hõlbustades seeläbi tõhusat cross-border tegevust. Aja- ja tarnekulude optimeerimine võimaldab pakkuda kiiret ja usaldusväärset teenust. Packeta pakub Eesti e-poodidele võimalust konkureerida edukalt välisturgudel ning ühtlasi ka vastuseid konkreetse sihtriigi inimeste ostuharjumuste osas.

Packeta ja Eesti

Balti riikides on Packeta nüüdseks tegutsenud veidi alla aasta ning siiani on põhiline fookus läinud Eestile. Igapäevaselt toimuvad tarned Tallinnast Varssavisse, kust pakid liiguvad edasi sihtkohtadesse üle kogu maailma. Mõned riigid, mida teiste seas välja tuua, on näiteks Tšehhi, Poola, Ungari, Slovakkia, Rumeenia, Sloveenia, Saksamaa ja USA. Pikem nimekiri kõikidest pakutavatest riikidest on leitav meie veebilehelt www.packeta.com/ee

Prioriteediks on lühikesed tarneajad ning tarneahel näeb välja selline, et esmalt liigub pakk Tallinnas asuvasse jaotuspunkti ning reeglina on pakk järgmise päeva hommikuks juba Poola kesklaos ja edasi juba samal päeval sihtriigi poole teel. Paki saatmisel saab e-pood valida, kas tellib pealekorje või toimetab pakid iseseisvalt Tallinna jaotuspunkti.

Kiire tarne on ülitähtis

Packeta klientide hulgas on enam kui 46 000 e-poodi, kelle pakke toimetatakse igapäevaselt pakiautomaatidesse ja soovitud aadressidele. Käesoleva aasta esimeses pooles käideldi ligi 49 miljonit pakki, mida on 22% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Alates 2019. aastast pakutakse valitud riikides ka eraisikute vaheliste tellimuste kättetoimetamist mobiilirakenduse kaudu. Lisaks statsionaarsetele kogumispunktidele saavad e-poe kliendid oma tellimusi kätte ka päikeseenergial töötavatest Z-BOX pakiautomaatidest. Innovatiivsus on tegelikult Packeta kaubamärk. Tšehhi filiaal on esimene ettevõte Euroopas, mis kasutab oma ladudes robotiseeritud sorteerimismasinaid nimega PackMan (need robotid suudavad vedada kuni 15 kilogrammi kaaluvaid ja 40x40x50 cm suuruseid pakke). Selline automatiseerimine suurendab logistika tõhusust. Praeguseks on PackMani ja vajalikku infrastruktuuri investeeritud kümneid miljoneid Tšehhi kroone.

Slovakkia kliendid saavad aga esimeste seas kasutada Minute Delivery teenust, mis võimaldab teada saada täpse kättetoimetamise aja. Jälgides kulleri liikumist, saab täpselt näha, kus tellimus asub ja millal see kohale toimetatakse. Sellise lahendusega tuli Packeta vastu Slovakkia klientidele, kes ei olnud rahul eeldatava tarneaja ning reaalse paki saabumisaja erinevusega.

Strateegiline sisenemine uutele turgudele

Pärast Packeta edu Tšehhis, Ungaris, Rumeenias ja Poolas on nüüd teiste Euroopa riikide kord. 2022. aastal sisenes Packeta Baltimaade turgudele - Eestisse, Lätti ja Leetu. Poola filiaal, Packeta Poland, toimib Balti riikide jaoks sõlmpunktina, kus saadetised sorteeritakse ja sihtriikidesse edasi saadetakse.

2023. juulis loodi logistiline otseliin Aadria mere riikide Horvaatia ja Sloveeniaga. Tänu sellele saavad nende riikide veebipoodide tarbijad oma ostud kätte juba 3-4 päeva jooksul, mis võimaldab Euroopa e-poodidel nendel turgudel konkureerida mitte ainult toodete või hinna, vaid ka tarneaja ja -kulude osas. Packeta Sloveenia filiaal teeb koostööd kohalike seas populaarsete, tuntud ja usaldusväärsete kullerfirmadega. Peamiselt Slovenian Post’iga, kes valdab 52% turust ja DPD-ga, kellele kuulub 19% turuosa. Horvaatias on populaarseks DPD, mis hoiab enda käes 26% turust ning Overseas Express 24%-lise osakaaluga. Tänu sellistele lahendustele saab klient kindel olla, et pakid jõuavad õigeaegselt kohale.

Packeta hoolib keskkonnast

Süsinikdioksiidi koguste vähendamine on Packetas oluliseks teemaks. Tšehhis on juba kasutusele võetud elektriautod ning tulevikus mõeldakse ka vesinikkütusel liikuvate sõidukite peale. Samuti on plaanis ehitada vesinikujaam, mis saab energiat laohoonete katustele paigaldatavatest paneelidest. Päikeseenergiat kasutatakse kõigi Z-BOXi pakiautomaatide toiteks. Prognoosi kohaselt suudetakse vesinikust saadavat energia ülejääki edasi jaotada, toetades sellega Euroopa Liidu energiastrateegiat. Lisaks peavad tanklad teenindama mitte ainult sõidukiparki, vaid ka ühiskonda tervikuna. Slovakkias ja Tšehhis tehakse esimesi katsetusi pakkide saatmiseks droonide ja elektrijalgrataste abil.

Packeta Group töötab pidevalt ka jäätmete ladustamisprotsesside optimeerimise kallal. Näiteks kasutatud pakendite taaskasutamise ja korduvkasutatavate pakendite ringlusse võtmisega. Lisaks on testimisel biolagunev pakketeip, mida soovitakse lähitulevikus kasutusele võtta.

Alustage pakkide saatmist koos Packetaga:

● Kiired tarned ja konkurentsivõimelised hinnad Kesk-Euroopasse

● Infrastruktuur Tšehhis, Slovakkias ja Ungaris - oleme nendel turgudel liidrid ja tuntud kaubamärk

● Saatmine 33 riiki nii Euroopas, USA-s ja Araabia Ühendemiraatides

● Packeta kullerite võrgustik koos 15 000 pakiautomaadi ja pick-up punktiga ning lisaks 125 000 partneri kogumispunkti - kokku on meil suurim arv kogumispunkte Euroopas

● Juurdepääs paljudele turgudele ühe liidese kaudu - API - üks integratsioon

● Lai valik lisateenuseid, sealhulgas turundus e-poodidele välisturgudel

Kui plaanite liikuda välisturgudele või soovite rohkem infot meie teenuse kohta, siis kirjutage meile aadressil [email protected] ning külastage meie veebilehte www.packeta.com/ee

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Sigrid HiisKaubandus.ee toimetajaTel: 5681 4070