Autor: Kaubandus.ee • 13. oktoober 2008
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ettevõtjad: edu püsib ekspordil ja püsiklientidel

Arendavat eksporti, suuri lepingulisi kliente ja väljakujunenud püsiklientuuri pidasid augustis tehtud küsitlusele vastanud teenindusvaldkonna juhid kõige olulisemateks edu püsimise põhjusteks.

Uuringuga sooviti hinnata ettevõtete seisundit juhi enesetunde kaudu majanduse pöördehetkel, teatas KlienditeenindusKeskus. Tavapärase majandusnäitajate ja numbrite teadasaamise asemel esitati küsimusi emotsionaalselt tasandilt ning uuriti, kuidas tunnevad juhid ennast augustis 2008.

Oma tunnetest keeldus rääkimast 42% küsitletutest, kes tegelikult olid telefonis üpris pahurad ja närvilised. Teine pool 58% olid aga meelsasti nõus jagama oma mõtteid ja nende tulemuste kohta saategi allpool ülevaate.

Kokku sattus küsitlusse 100 erinevate teenindusvaldkondade ettevõtete juhti. Umbes 15% juhtidest pidas oma strateegiaid ärisaladuseks.

Kuus edu püsimise põhjust, mille ettevõtete juhid välja tõid:

arendav eksport

suured lepingulised kliendidväljakujunenud püsiklientuurmitmekülgne tootevaliksabiilsed hinnadpaindlik hinnapoliitika

Üheksa põhjust, mis tekitavad juhtidele negatiivset enesetunnet praeguses majandussituatsioonis:

suured investeeringud

tugev konkurentsrahaliste ressursside (käibevahendid) nappusvähene püsiklientuursuured võladehitusturu languskütuse hindade tõusmajanduslanguskõrged hinnad

Kuus strateegilist otsust, mida juhid kaaluvad, et parandada ettevõtte seisundit:

parandada oma teenust/toodet

tõsta müügimeeskonna professionaalsustalandada hindu ja kärpida kulusidlaiendada oma tegevust turulmeeskonna arendamineteha sooduspakkumisi

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700