Venemaa börsidel käib täna kukkumine –
esmakordne viimase seitsme päeva jooksul.
Micex 10 indeks kukkus 7,7 protsenti, 1305,50 punktile. RTS indeks tuli 5,7 protsenti alla, 782,38 punktile.
Nafta hinna kukkumine mõjus Rosnefti aktsiale, mis kukkus 9,6 protsenti, 114,10 rublale.
Sberbanki aktsia hind kukkus 9,5 protsenti, 26,40 rublale.
Venemaa teenuste sektor tõmbus esmakordselt enam kui seitsme aasta jooksul koomale, selgus VTB poolt läbi viidud 300 ostujuhi küsitlusest. Alla 50 näit tähendab aktiivsuse langust. Pangandusest telekommunikatsioonini ja supermarketiteni näitasid numbriks septembrikuise 55,5 asemel oktoobris 47,4.
„Venemaa kompaniid vähendavad tootmist, koondavad inimesi ja vähendavad tulevasi kapitalikulutusi,“ kirjutasid Bloombnergi andmetel läinud nädalal UniCrediti analüütikud. „Sisemaine nõudlus nõrgeneb tõenäoliselt märkimisväärselt, vaatama avaliku sektori töötajate palkade indekseerimisele.“
UniCredit prognoosis, et tuleval aastal kasvab Vene majandus 3,1 protsenti. Varem prognoosis pank venemaa majanduskasvuks 7,2 protsenti.
Seotud lood
Tehnoloogiapartner Nixor on partner selle sõna kõige otsesemas mõttes – koostöös klientidega arendatakse välja täpselt nende vajadustele vastavad info- ja turvatehnoloogiad, efektiivsed ja töökindlad süsteemid, mis toetavad äri pikaajalist edu. Spetsiaalselt kaubandusettevõtete jaoks loodud kassatarkvara NexuFront käib efektiivsuse, turvalisuse ja tehniliste võimaluste poolest alati mitme sammu võrra ees. Pidevalt arenduses olev platvorm on operatiivne ning võimaldab teha kohandusi vastavalt tehnoloogia arengule ning jaemüügi muutuvatele vajadustele.