Autor: Kaubandus.ee • 13. juuli 2009

SEB: näeme kasutatud autode ülepakkumist

SEB Liisingu nõukogu esimees Indrek Julge peab Veho Eesti kasutatud autode defitsiidi saabumuse väidet intrigeerivaks, kuid sellega ta ei nõustu ning näeb hoopis kasutatud autode ülepakkumist.

"See on kahtlemata väga intrigeeriv väide, kuid mina isiklikult sellega päris nõus ei oleks,“ ütles Julge Äripäevale e-kirja vahendusel.

„Praegu on Eestis pakutavate kasutatud autode hulk pigem kasvanud ja seda mitmel põhjusel. Peamiseks põhjuseks on liisingusse tagasi toodud või liisingu poolt ära võetud autode hulga kiire kasv viimase poole aasta jooksul ning samuti soovivad ka mitmed ettevõtted ja eraisikud kulude kokkuhoiu eesmärgil autoparki vähendada,“ selgitas Julge SEB tähelepanekuid.

Julge rääkis, et praegu on Eesti turul näha pigem kasutatud autode ülepakkumist ning see survestab tugevalt kasutatud autode hindu. „Samuti ei ole Eesti kasutatud autode turg suletud ja kui siin peakski mingil põhjusel pakkumine vähenema, siis kompenseerib selle kindlasti kasutatud autode sissetoomine teistest Euroopa riikidest,“ rääkis Julge.

Tema sõnul on just kallite luksusautode ülepakkumine, mida müükase Lääne-Euroopasse, kuna seal lähevad need paremini kaubaks.

Samas on SEB täheldanud, et liisinguautosid ei vahetata enam nii sagedasti uute vastu kui varem.

Indrek Julge

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700