Autor: Kaubandus.ee • 10. september 2009

Salakaubanduse osa on juba neljandik kange alkoholi turust

Alkoholitootjate Liidu andmeil müüsid Eesti kange alkoholi tootjad 2009. aasta esimese kaheksa kuuga Eestis ligikaudu 7,9 miljonit liitrit kanget alkoholi, mis on 10% vähem kui 2008. aasta sama perioodi jooksul. Alkoholitootjate Liit hindab illegaalse alkoholi osakaalu juba 25 protsendile Eesti kange alkoholi turust.

Käesoleva aasta esimese kaheksa kuuga eksportisid Eesti kange alkoholi tootjad 2,8 miljonit liitrit kanget alkoholi, mis on 15% vähem kui mullu samal perioodil, teatas Alkoholitootjate Liit.

„Kogu Eesti alkoholiturg on heitliku aktsiisipoliitika tagajärjel juba teist aastat järsus languses ja sellega ei kaasne inimeste väiksemat alkoholi tarbimist. Kahjuks näitab trend hoopis illegaalse, kvaliteedigarantiita ja riigimaksudeta alkoholi osakaalu tõusu tarbimises. Kodumaiseid alkoholitööstusi päästab praegu vaid müük välisturgudele, kuid selle eelduseks on konkurentsivõimeline toodang ja väljaarendatud ekspordisüsteem,” ütles Eesti Alkoholitootjate Liidu juht Janek Kalvi.

2008. aasta 1. juulil toimunud alkoholi aktsiisi 20%-line tõus tekitas Eesti alkoholiturul olulisi kõikumisi, mistõttu ei ole üksikute kuude müügid aasta taguste müükidega majanduslikus mõttes võrreldavad, seetõttu kasutab Alkoholitootjate Liit võrdlevate trendide saamiseks aasta algusest summeeritud müüginäitajaid, mis peegeldavad olukorda Eesti alkoholiturul adekvaatsemalt.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700