Autor: Kaubandus.ee • 22. juuni 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Venemaa tühistas euroliidu aedvilja impordikeelu

Venemaa lõpetas e-coli bakteri kriisi tõttu juuni algul Euroopa Liidu päritolu aedviljadele kehtestatud impordikeelu, vahendab AFP.

Nagu ütles Euroopa Komisjoni esindaja Brüsselis, võib Euroopa aiavilja eksport Venemaale alates neljapäevast uuesti alata. Euroopa Liit ekspordib igal aastal Venemaale 1,1 tonni aedvilja väärtuses 600 miljonit eurot.

Eile teatas aga uudisteagentuur RIA Novosti, et Saksamaal endiselt leviva Ehec bakteri tõttu kaalub Venemaa Saksamaalt sisseveetavale lihale impordikeelu kehtestamist.

„Kõik sõltub dünaamikast Saksamaal,“ ütles eile Venemaa peaveterinaararst Nikolai Vlassov. Erinevalt euroliidu ametitest on Venemaa seisukohal, et infektsiooni allikas on loomakasvatus, mitte aga aedviljad.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700