Autor: Romet Kreek • 16. aprill 2013

Halb uudis Stockmannilt

Stockmann teatas täna, et nende aastakasum tuleb prognoositust viletsam, sest majanduslangus põhjapoolseimas eurot kasutavas riigis lõi Soome kaubamajaketi esimese kvartali käivet. Aktsia kukkus nelja aasta madalamale tasemele.

Ettevõte teatas, et esimese kvartali tegevuskahjum on aastaga paisunud 16,2 mln eurolt 34,5 miljonile. Analüütikud ootasid vaid 22,4 mln eurost kahjumit.

"Soome jaemüügiturg, mis annab umbes poole ettevõtte käibest, on erakordselt nõrk,“ teatas ettevõte. Kompanii lisas, et eelmise aasta tegevuskasum tuleb vaid sama suur, kui 2011. aastal, mitte ei kasva, nagu ettevõte varem prognoosis.

Ettevõte prognoosis, et Põhjamaade jaekaubandusturg jääb nõrgaks kogu 2013. aastaks. „Tarbijate ostujõud ei kasva ning üldine kulutase on tõusmas,“ teatas Stockmann.

Stockmanni aktsia hind kukkus 6,7%, 10,87 eurole.

Stockmann plaanib hakata koondama nii kaubamajade kui administratiivtöötajaid 12 tööpäeva jooksul, et säästa 2014. aasta keskpaigaks 7 mln eurot. Lisaks vähendatakse 10 mln euro võrra kaubamajade ja moeäride püsikulusid.

SEB ja Nordea Bank alandasid läinud kuul Stockmanni aktsiasoovitusi, tuues põhjuseks nõrga käibe.

Kesko teatas eile, et nende esimese kvartali käive vähenes 7,2%, 2,2 miljardile eurole. Osaliselt on selles süüdi, et kvartalis oli vähem kauplemispäevi, kui aasta varem.

 

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700