Autor: Mait Kraun • 18. märts 2015

Ikea keelas oma poodides peituse mängimise

Rootsi mööblimüüja tahab, et poodlejad lõpetaksid kauplustes peituse mängimise. Viimasel ajal on mäng sotsiaalmeedia kaudu väga palju populaarsust kogunud, vahendab CNN Money.

„Meil on hea meel, et inimesed on vallatud ja ülemeelikud, aga turvalisus peab olema esikohal,“ ütles Ikea pressiesindaja Martina Smedberg. „Palun ärge mängige Ikea poodides peitust.“

Kõik algas eelmisel aastal Belgias, kus üks naine võttis eesmärgiks enne 30-aastaseks saamist Ikea poodides peitust mängida. Smedbergi sõnul tuli naine koos oma sõpradega ühte Ikea poodi ning veetis seal peitust mängides lõbusalt aega. Peitust on kliendid hakanud mängima ja Rootsis.

Praeguseks on olukord aga kontrolli alt väljunud. Alguses mängis peitust vaid üks sõpruskond, kuid mängu on levitatud ka Facebookis ning peitused toimuvad paljudes riikides Euroopas ning ka Kanadas. Amsterdami Ikea poes toimuvale peitusele on Facebookis ennast osalema märkinud lausa 19 000 inimest.

27 riigis 315 poodi omav Ikea oli sunnitud reageerima. Ettevõte kontakteerus mitmete Facebooki lehtedega ning palus peitus korraldada Ikea poodidest väljaspool. Smedbergi sõnul on enamus organiseerijatest mõistvalt suhtunud ning üritused tühistanud.

„Me peame poodide turvalisuse tagama ja seda on raske teha, kui me ei tea, kus inimesed on,“ ütles Smedberg.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700