Autor: Maarit Eerme • 2. juuni 2015

Tasku keskusest evakueeriti õppuse käigus üle tuhande inimese

Täna hommikupoolikul Tasku keskuses toimunund tuletõrjeõppuse käigus evakueeriti keskusest nii kaupluste ja büroode töötajad kui keskuses sel ajal viibinud kliendid.

Õppus toimus tulekahju ja evakuatsiooni korral tegutsemise harjutamiseks. Õppusele olid kaasatud päästjad, kiirabi ja turvatöötajad ning selle käigus viidi läbi suitsusukeldumine ja kasutati ka ”näitlejaid” erinevate ohuolukorras kaasneda võivate probleemide läbimängimiseks. Turvatöötajad said harjutada lisaks inimeste evakueerimisele ka esmaabi andmist enne kiirabi saabumist

Stsenaariumi järgi sai tulekahju  alguse I korruse kullapoe elektrijuhtmestikust. Tekkis palju suitsu, suits levis esimesel korrusel ning tõusis aatriumis teise korruseni. Koos spetsialistidega planeeriti ka sündmusega kaasnev olukord: tulekahju käigus tekib osades hoone külastajates paanika, mille tulemusel üks inimene liigub suitsutsooni ning hingab sisse mürgiseid põlemisgaase, üks inimene murrab trepil joostes jalaluu ning jääb põrandale abi ootama (murtud jala tõetruumaks kujutamiseks kasutatati spetsiaalset simulatsiooni) ning üks inimene keeldub hoonest lahkumast hakates vastu turvatöötajate korraldustele ning süüdistab neid oskamatuses olukorda lahendada Õppuse käigus harjutatati külastajate ja töötajate hoonest evakueerimist, korrektset suhtlust Häirekeskusega,  päästjate ja kiirabi vastu võtmist ja asjakohase informatsiooni edastamist, esmaabi andmise oskust ning paanika mahasurumise võtteid.

Õppuse korraldaja ja õppuse vaatlejate tagasiside kohaselt lahenesid kõik läbimängitud probleemid sujuvalt, kõik osapooled täitsid oma ülesandeid korrektselt ning evakuatsioon sujus tõrgeteta.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700