21. jaanuar 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tarnevõimaluste optimeerimine muudab 2016. aastal e-kaubanduse kvaliteeti

Tarnevõimaluste optimeerimine muudab e-kaubanduse kvaliteeti
Foto: Freepik
2015. aasta lõppedes oli ca 44 protsenti maailma rahvastikust tellinud tooteid või teenuseid internetist ja 65 protsenti Euroopa internetikasutajates ostlesid e-poest. Prognooside kohaselt kasutab aastaks 2018 juba pool maailma elanikkonnast igapäevaselt e-kaubandust, olles potentsiaalseteks klientideks erinevatele e-poodidele üle maailma.

Baltikumi Pigu Gruppi kuuluva Kaup24 juhatuse liikme Maris Kivi hinnangul kasvab nii Euroopa kui ka maailma e-kaubandus täpselt nii kiiresti, kui areneb meie ümber tehnoloogia, mistõttu koos e-poodide tehnilise poolega peavad sammu pidama ka logistilised lahendused, mis muudavad juba lähiaastal e-kaubanduse kvaliteeti ja kasutamisulatust.

“Vaadates Euroopa e-kaubanduse tendentse, võime tõdeda, et aasta-aastalt lisandub nii uusi e-ostlejaid kui ka suurenevad ostukorvide mahud. Tuginedes Suurbritannia Jaekaubanduse Uuringukeskuse andmetele, siis 2015. aastal oli Euroopa e-poodidest tehtud ostude summa ühe inimese koha keskmiselt 484 eurot, kuid 2016. aastaks prognoositakse veebipoest tehtud ostukorvi keskmiseks summaks inimese kohta juba ca 663 eurot, mis tähendab, et e-ostukorvi maksumus kasvab ca 30-35 protsenti tarbija kohta, ” tõi Kivi esile.

Tuginedes Baltikumi Pigu Grupi senisele praktikale ja klientide ootusele tõdeb Kaup24 juhatuse liige, et e-kaubanduse kasutajate arv ja ostukorvide suurus kasvavad vaid seni, kuni tellimuste esitamine on lihtne ja turvaline ning ostud jõuavad tellijani mõistliku aja jooksul ehk aina kiiremini. 

“Alanud aastal on oluliseks e-kaubanduse arengu mõjutajaks just logistilise võimekuse võimalikult efektiivne kasutamine ning tarnelahenduste optimeerimine – e-poodide kliendid ootavad järjest enam, et levinumad tooted jõuaksid kohale loetud tundide või kuni mõne päevaga ja seda mõistliku tasu eest – nädalapikkune ooteaeg võib kehtima jääda vaid suurematele tellimustele,” hindas Kivi.

2016. aastal muudab e-kaubanduse kvaliteeti just tarnevõimekuse ja logistiliste võimaluste areng, mis saab määravaks, kui kliendid valivad e-keskkondi, kust oste sooritada. Samas on tehnilise arengu kõrval vähemasti Baltikumi kontekstis jätkuvalt oluline ka toodete ja teenuste hinna ja kvaliteedi suhte konkurentsivõime võrreldes tavapoest ostlemise võimalustega.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700